AB wdrożyło System Zarządzania Środowiskowego – Portal PR - 24PR
AB wdrożyło System Zarządzania Środowiskowego

24.09.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

P0Wrocław, 23 września 2009 r. – AB S.A. – jeden z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej poinformował o wdrożeniu Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z nową normą ISO 14001:2005. W ramach procesu wdrażania zostały zdefiniowane procesy i odpowiednie procedury spełniające wymagania normy ISO 14001 w zakresie: produkcji alternatywnych zamienników do drukarek laserowych i atramentowych marki własnej TB oraz montażu i serwisu serwerów marki własnej Triline. Firma otrzymała certyfikat w drodze pozytywnie zakończonego auditu przeprowadzonego przez firmę TUVPOL.

„Spółka AB po raz pierwszy uzyskała certyfikat ISO 9001 w 2007 roku. Jego pomyślna weryfikacja
w 2008 jest dowodem realizacji polityki firmy ukierunkowanej na spełnianie coraz wyższych wymagań jakości. Stanowi również istotną wartość dodaną, która pozwala wrocławskiej firmie na utrzymanie swojej wysokiej pozycji rynkowej oraz potwierdza jej wysokie kompetencje. System Zarządzania Środowiskowego jest drugim systemem po ISO 9001 wdrożonym w AB S.A. Z uwagi na rosnącą świadomość ekologiczną, ochrona środowiska jest jednym z bardzo ważnych czynników bieżącego prowadzenia przedsiębiorstwa i nabiera coraz większego znaczenia. Bierzemy pod uwagę zarówno wpływ na środowisko naszych produktów i procesów, jak też wpływ naszej bieżącej działalności,
z korzyścią dla naszych klientów, partnerów handlowych i pracowników.” – powiedział Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB SA.

Firma przystąpiła także do programu ekologicznego klubu GAJA. W ramach programu spółka AB zbiera
z rynku pojemniki po zużytych tuszach i tonerach, a za każdy dostarczony pojemnik organizacja odzysku sadzi jedno drzewo.

„Ochrona środowiska stała się bardzo ważnym czynnikiem w działalności każdego przedsiębiorstwa
i jestem przekonany, że w najbliższych latach nabierze jeszcze większego znaczenia. Przystępując
do programu ekologicznego, możemy przełożyć naszą bieżącą działalność na realne korzyści poprawiające środowisko naturalne” – dodaje Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB SA.

***
AB S.A. to jeden z największych dystrybutorów IT i CE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Notowana na warszawskiej GPW spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 12 tysięcy partnerów handlowych – dealerów, VAR, hipermarketów, integratorów, sklepów i hurtowni komputerowych. W skład Grupy AB wchodzą m.in. trzy spółki dystrybucyjne działające na trzech lokalnych rynkach (AB, AT Computers
i AT Computer Slowacja), AT Compus (największy producent PC w Czechach), Comfor Stores (spółka zarządzająca siecią sklepów detalicznych własnych i franszyzowych). Obok ugruntowanej już pozycji na rynku sprzętu IT, Grupa AB z sukcesem prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową, poszerzając portfel produktów i poprawiając zyskowność działalności w związku z wykorzystaniem efektu skali.

ITBC Communication

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.