Akcja „Nie kichaj na grypę” – Portal PR - 24PR
Akcja „Nie kichaj na grypę”

30.09.2009 Kategoria: zdrowie. Autor: ipis

P2Infekcje wirusowe, w tym grypa, to najczęstsza przyczyna zachorowań w okresie jesienno-zimowym. Realizując zalecenia Polskiego Komitetu Pandemicznego, ENEL-MED proponuje swoim pacjentom szereg działań edukacyjnych i profilaktycznych chroniących przed wirusem i jego groźnymi powikłaniami.

Polski Plan Pandemiczny, przygotowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną, zawiera wskazówki dla sektora opieki zdrowotnej dotyczące grypy i jej zapobiegania. Wytyczne te skłoniły Centrum Medyczne ENEL-MED do przedsięwzięcia szczególnych kroków.

W oddziałach ENEL-MED pojawiły się informacyjno-edukacyjne plakaty oraz ulotki, zawierające najistotniejsze wytyczne dotyczące profilaktyki infekcji wirusowych. Centrum zapewnia także swoim pacjentom dodatkowe zabezpieczenie w postaci ochronnych maseczek, które są udostępnione bezpłatnie w ustawionych w widocznym miejscu podajnikach. Nosząc maseczki ochronne realnie zmniejsza się ryzyko zarażenia siebie i innych.

W ofercie ENEL-MED od września znajdują się ponadto specjalne testy różnicujące typ grypy A i B – Szybki test immunologiczny rozróżnia antygeny wirusa grypy typu A i B w próbkach biologicznych z układu oddechowego. Wykonanie testu umożliwia postawienie pełniejszej diagnozy, a tym samym podjęcie właściwego leczenia – mówi lek. med. Małgorzata Sanokowska-Wójcik, Dyrektor Departamentu Medycznego w Centrum Medycznym ENEL-MED.

ENEL-MED przypomina też o corocznych szczepieniach, które są najskuteczniejszym sposobem ochrony przed grypą i jej powikłaniami. – Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i krajowe oraz międzynarodowe towarzystwa medyczne, a także Krajowy Ośrodek ds. Grypy i Ministerstwo Zdrowia w Polsce, podkreślają potrzebę corocznego szczepienia przeciwko grypie sezonowej – mówi lek. med. Małgorzata Sanokowska-Wójcik – Dlatego, jak co roku, zachęcamy naszych pacjentów do szczepień – dodaje Sanokowska-Wójcik.

Euro RSCG Sensors

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.