Akcja pomocy budowy domu dla potrzebujących – Portal PR - 24PR
Akcja pomocy budowy domu dla potrzebujących

09.09.2009 Kategoria: CSR. Autor: infopr

merc_benz„Społeczna odpowiedzialność to żaden luksus – przedsiębiorstwa, które odniosły sukces gospodarczy mają jasne zobowiązania w stosunku do społeczeństwa”. Za tymi słowami Jürgena Walkera, Prezesa Zarządu Daimler Financial Services AG stoi wieloletnia współpraca z organizacją Habitat for Humanity polegająca nie tylko na wsparciu finansowym, ale także aktywnej pomocy wielu pracowników przy różnych projektach dobroczynnych na całym świecie.

W tym roku obok finansowego wsparcia przekazanego organizacji Habitat for Humanity przez Daimler Financial Services AG, również nasze przedsiębiorstwa w Polsce aktywnie włączyły się do tej współpracy. Pracownicy Mercedes-Benz Bank, Mercedes-Benz Leasing oraz Daimler Fleet Management pracowali przy budowie domu w Józefosławiu k/Warszawy, jednym z projektów polskiego oddziału organizacji Habitat for Humanity. W ciągu dwóch dni 4 i 5 września br. prawie 50 wolontariuszy z naszych spółek pomagało przy budowie domu dla sześciu rodzin, które aktualnie mieszkają w warunkach poniżej dopuszczalnych norm przyjętych w naszym kraju. Pracowaliśmy wspólnie z przedstawicielami organizacji Habitat oraz członkami rodzin, które zamieszkają w budowanym domu, przy montowaniu sufitów w poszczególnych pomieszczeniach, szlifowaniu i malowaniu desek przeznaczonych do wykończenia domu i budowie ogrodzenia.

Efektem naszej współpracy z organizacją dobroczynną Habitat for Humanity są wzajemne korzyści. Z jednej strony gorzej sytuowane rodziny szybciej wprowadzą się do skromnego, ale solidnego mieszkania z drugiej zaś, nasze przedsiębiorstwa wniosły rzeczywisty wkład w potwierdzenie swojej społecznej odpowiedzialności.

„To dla każdego z nas ogromna satysfakcja uczestniczyć w tak istotnym projekcie. To nie tylko działanie dla dobra miejscowej społeczności, ale również wspaniała okazja do wzmacniania umiejętności pracy zespołowej” – tymi słowami David Dyson Prezes Mercedes-Benz Leasing uczestniczący w akcji podsumował to przedsięwzięcie.

Mercedes-Benz Bank Polska S.A.
Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.