Black Red White urządza z „Dekoratornią” kolejne mieszkanie – Portal PR - 24PR
Black Red White urządza z „Dekoratornią” kolejne mieszkanie

18.09.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

farbaAsortyment Black Red White – jednego z największych w Polsce producentów i dystrybutorów klasycznych oraz nowoczesnych mebli mieszkaniowych, a także artykułów wyposażenia wnętrz – zostanie wykorzystany do aranżacji 27-metrowego warszawskiego mieszkania w programie „Dekoratornia”. Zadaniem projektantów będzie odnowienie go i urządzenie w nowoczesnym, minimalistycznym stylu oraz optyczne powiększenie. Efekty prac będzie można zobaczyć w TV4 w dwóch kolejnych odcinkach, których emisja odbędzie się w dniach 23 i 27 września 2009, o godz. 12.30.

Mieszkanie aranżowane przez projektantów w dwóch wrześniowych odsłonach „Dekoratorni” przeznaczone jest do kapitalnego remontu. Dzięki pracom architektów lokal zostanie utrzymany w jasnych barwach. Uzupełnieniem bieli będzie fiolet na podwieszanym suficie oraz jednej ze ścian, który doda wnętrzu eleganckiego akcentu.

„Udało nam się diametralnie zmienić niewielkie mieszkanie i pokazać, że nawet tak mała powierzchnia daje olbrzymie możliwości aranżacyjne. Postanowiliśmy jak najbardziej otworzyć przestrzeń likwidując ściany i wprowadzając jasną kolorystykę. W efekcie powstało nowocześnie urządzone, klimatyczne wnętrze, w którym funkcjonalnie wykorzystano każdy metr” – powiedziała projektantka Urszula Kołodziejek-Herman.

Projektanci wyburzą ściany tworząc z dwóch pomieszczeń jeden pokój dzienny oraz kuchnię połączoną z salonem. W mieszkaniu zaaranżowana zostanie również sypialnia, którą od pokoju będzie dzielić niski betonowy murek. Posłuży on jednocześnie jako ściana dla sofy tworząc dynamiczną kompozycję przestrzenną powiększającą optycznie wnętrze.
Architekci wnętrz zaplanują też aranżację kuchni. Nowoczesnego charakteru nadadzą jej proste, lakierowane białe fronty mebli kuchennych 152 tafla MDF z oferty Black Red White oraz barek ozdobiony oryginalną fototapetą. Jasne, lekkie i bardzo pakowne szafki powieszone pod sufitem pozwolą na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dla urozmaicenia, między szafkami zamiast zwykłych kafelków zostanie zastosowany dekoracyjny beton. W łazience natomiast pojawi się czarna glazura z błyszczącym, drobnym wzorem oraz brokatową fugą.

Współpraca BLACK RED WHITE SA z „Dekoratornią” prowadzona jest od 2005 roku. Program od lat cieszy się wysoką oglądalnością – szczególnie wśród kobiet z dużych miast – stale zdobywając nowych zwolenników.

Informacje dodatkowe o Grupie Black Red White:
Grupa Black Red White to prowadzący działalność w Polsce i za granicą holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Grupa jest liderem – pod względem wartości sprzedaży – wśród producentów mebli skrzyniowych w kraju oraz liczącym się w Europie i na świecie wytwórcą mebli kuchennych. Udział Grupy Black Red White w sprzedaży na polskim rynku meblarskim sięga około 20%.
W skład Grupy wchodzi BLACK RED WHITE SA i 19 spółek zależnych, w tym 8 podmiotów zagranicznych zlokalizowanych na Ukrainie, Białorusi, Słowacji i w Rosji. Działalność produkcyjna na rzecz Black Red White prowadzona jest w 20 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz w kilku spółkach działających za granicą.
Grupa Black Red White lokuje około 30% swojej sprzedaży za granicą. Asortyment Grupy dostępny jest, poza rynkiem polskim, w ponad 50 krajach świata m.in.: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, Łotwie, Litwie, Ukrainie, Kazachstanie, Grecji, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA oraz Kanadzie.
Krajowa sprzedaż hurtowa prowadzona jest w oparciu o 10 hurtowni własnych i 3 przedstawicielskie oraz magazyny regionalne o łącznej powierzchni 257,5 tys. m2. Podobna strategia w zakresie handlu hurtowego realizowana jest na rynkach zagranicznych. Grupa posiada 7 hurtowni własnych na Ukrainie oraz kilka hurtowni przedstawicielskich w Rosji. Systematycznie rozwijana jest obecność Black Red White w Środkowej i Południowej Europie, gdzie firma posiada własne hurtownie na terenie Białorusi, jak również kilkanaście magazynów i hurtowni przedstawicielskich zlokalizowanych w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bułgarii, Rumunii, Bośni i Grecji.
Grupa Black Red White dysponuje znakomicie zaplanowaną i zorganizowaną siecią około 2000 punktów sprzedaży, z czego niemal połowa to salony poza granicami kraju. Krajowa sprzedaż detaliczna mebli i artykułów wyposażenia wnętrz Black Red White jest prowadzona i rozwijana – poza punktami partnerskimi – za pośrednictwem sieci salonów własnych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Aktualnie liczy ona 44 salony, w tym 9 salonów wielkopowierzchniowych we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Zabrzu, Będzinie, Chorzowie, Łodzi, Bydgoszczy i Poznaniu.
Dominującą pozycję w Grupie Black Red White zajmuje spółka BLACK RED WHITE SA. Pełni ona nadzór właścicielski nad podmiotami zależnymi oraz sprawuje funkcję koordynującą w zakresie zakupów, produkcji i sprzedaży prowadzonych przez spółki należące do Grupy.
Na rzecz Grupy Black Red White – w spółkach zależnych oraz w spółkach współpracujących z Grupą i świadczących dla niej usługi – pracuje łącznie ponad 14,5 tys. pracowników.
Oferta Grupy Black Red White obejmuje następujące grupy produktowe:
1. Meble pokojowe:
• Meble systemowe (systemy modułowe), np.: Affi, Re-set, Elippe, Doors
• Kolekcje klasyczne, np. Orland, Yoko, Kent
• Komplety pokojowe, np.: Junior, Adaś, Twist, Izolda
2. Meble kuchenne:
• Meble kuchenne na zmówienie o stylistyce nowoczesnej (np. 37th Savana Avenue, 35th Park Avenue, 41st Milk Street), i klasycznej (np. Imperor XXII, Troniusz XXV, Pretendia XXVIII)
• Meble sprzedawane w kompletach – „Nika”
• Akcesoria kuchenne: wkłady i organizery do szuflad, kosze cargo, półki obrotowe, półki szklane, deski do krojenia oraz kolumny meblowe.
3. Krzesła i stoły – 40 modeli krzeseł oraz niemal 30 modeli stołów:
• Stoły – rozkładane i nierozkładalne
• Krzesła – tapicerowane siedzisko i oparcie oraz tapicerowane tylko siedzisko
• Fotele – obrotowe gabinetowe oraz fotele stacjonarne.
4. Meble tapicerowane:
• Komplety wypoczynkowe
• Łóżka tapicerowane o różnej szerokości
• Zestawy narożne
• Sofy
• Wersalki
• Tapczany dziecięce i młodzieżowe
• Fotele i pufy
• Meble skórzane
• Meble rattanowe.
5. Produkty wyposażenia wnętrz w działach asortymentowych: meble, tekstylia, kuchnia, oświetlenie, dekoracje, garderoba, jadalnia czy dywany.
Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie www.brw.com.pl

Genesis PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.