Filmowy Pościg Lata Cinema City na mecie w 17 miastach! – Portal PR - 24PR
Filmowy Pościg Lata Cinema City na mecie w 17 miastach!

05.09.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

kinoW sobotę, 29 sierpnia, zakończył się Filmowy Pościg Lata Cinema City – interaktywny, wakacyjny konkurs dla kinomaniaków, którzy przez 2 miesiące, walcząc o wspaniałe nagrody, wykazywali się wiedzą o kinie. W tym roku do gry włączyło się ponad 33 000 osób, z których wyłoniono 340 finalistów. W 17 największych miastach, podczas sobotniego popołudnia, odbyła się pomiędzy nimi decydująca rozgrywka na żywo. Nagrodę główną – wyjazd do studia filmowego w Hollywood, zdobył Mateusz Antosiewicz z Łodzi.

Filmowy Pościg Lata rozpoczął się 1. lipca i trwał przez całe wakacje. Cinema City, nie po raz pierwszy, przeprowadziło wakacyjny konkurs online z wiedzy o kinie. W roku ubiegłym do zabawy włączyło się 20 tysięcy osób, zaś w tym roku do Filmowego Pościgu Lata zarejestrowało się ponad 33 tysiące osób, przy czym największą ilością reprezentantów poszczycić się mogła Łódź, z której aż 2712 graczy przystąpiło do konkursu. Jak się okazało, wśród Łodzian został również wyłoniony zwycięzca całej gry. Popularność gry znacznie wzrosła w stosunku do poprzednich edycji.

Gracze, którzy wzięli udział w konkursie, odpowiadali online na pytania, które co tydzień związane były z innym gatunkiem filmowym i zbierali punkty. Rywalizowali oni między sobą nie tylko we własnym imieniu, ale także reprezentując miasta, z których pochodzą, przez
co zabawa zyskała charakter rywalizacji miast.

Podczas ostatniego etapu gry, najlepsi gracze z całego kraju zebrani zostali w siedemnastu kinach Cinema City, aby zagrać na żywo, przy pomocy specjalnego systemu, który, analizując wyniki ze wszystkich miast, wyłonił zwycięzcę. Został nim Mateusz Antosiewicz, reprezentujący Łódź. Wygrał on podróż do Hollywood, która dla prawdziwych miłośników kina jest nie lada gratką. Ponad to nagrodzono również po trzech graczy z najlepszymi wynikami z Bielska – Białej, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Gliwic, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rudy Śląskiej, Rybnika, Sosnowca, Torunia, Warszawy, Wrocławia oraz Zielonej Góry. Gracze ci otrzymali skutery, pralki DOSE oraz konsole do gier Sony Playstation 3.

Na wszystkich gości Cinema City, którzy przybyli w ubiegłą sobotę do kina, czekały wyjątkowe atrakcje dla całych rodzin. Można było bawić się wspólnie przy muzyce serwowanej przez DJ’a, wziąć udział w karaoke oraz licznych konkursach ze wspaniałymi nagrodami, poznać swoją przyszłość, lub skorzystać z porad wizażystki. A przede wszystkim można było na żywo kibicować przedstawicielom swojego miasta w walce o wyjazd do Hollywood.

źródło: Cinema City Poland

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.