Informacja według lokalizacji. – Portal PR - 24PR
Informacja według lokalizacji.

15.09.2009 Kategoria: INTERNET. Autor: ipis

locomeMiliardy ludzi na świecie potrzebują otrzymywać i wysyłać informacje, szukać rzeczy, ludzi, miejsc, oferować i kupować, zarządzać pracą/czasem, prowadzić interesy, dzielić zainteresowania w określonym obszarze…. Osoby te inne potrzeby realizują w miejscu pracy, inne w miejscu zamieszkania, a jeszcze inne podczas weekendu za miastem. Informacja, której potrzebują w danym momencie powinna zmieniać się wraz z ich lokalizacją. Musi być aktualna.

Dostępny pod adresem www.locome.pl system LocoMe jest platformą komunikacyjną umożliwiającą pozyskanie aktualnej informacji poprzez udostępnianie i przesyłanie informacji pomiędzy użytkownikami przy wykorzystaniu Internetu, urządzeń mobilnych oraz technologii lokalizacyjnych. Wysyłanie i odbieranie informacji może odbywać się nie tylko pomiędzy poszczególnymi znajomymi, jak to ma miejsce w tradycyjnych komunikatorach. LocoMe umożliwia przesłanie informacji do nieznanych osób w danej lokalizacji, które otrzymują wiadomości na podstawie zdefiniowanych kategorii lub profili tematycznych. Z systemu można korzystać na komputerach stacjonarnych, kieszonkowych oraz telefonach komórkowych.
Funkcjonalność LocoMe oraz nowe podejście do komunikacji, polegające na powiązaniu treści informacji z lokalizacją geograficzną, umożliwia szerokie zastosowania, zarówno w codziennym życiu użytkowników jak i biznesie. Dwie główne funkcje „teraz w okolicy”, czyli informowanie (na bieżąco) o miejscach, ludziach i wizytówkach w określonej odległości od użytkownika oraz „wysyłanie w obszar” umożliwiające wysyłanie i odbieranie informacji w określonym miejscu i czasie pozwalają generować dodatkowy przychód dla firm.
Spółka LocoZone, właściciel locome.pl oferuje tę innowacyjną technologię stanowiącą wartość dodaną, by wzbogacić usługi i produkty klienta. Strategia spółki zakłada współpracę z klientami polskimi jak i zagranicznymi. Segment LBS (usług bazujących na lokalizacji) jest stosunkowo nowym kanałem biznesu co stwarza szansę na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i osiągnięcie pozycji lidera w dostarczaniu tego typu usług.

Rolą LocoZone jest adaptacja autorskiej technologii do konkretnej działalności i potrzeb klienta biznesowego, pod jego własną marką lub marką LocoMe.
W ten sposób klient poszerza swoją ofertę, oferując swoim użytkownikom nowemożliwości. Taka formuła modelu B2B2C gwarantuje niskie koszty integracji technologii,niewielkie ryzyko inwestycyjne oraz możliwość generowania przychodów zdodatkowego źródła. Klient tym samym otrzymuje zaawansowaną technologię przyniskich barierach wejścia

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.