Konkurs Księgowy Roku 2009 – eliminacje rozpoczęte! – Portal PR - 24PR
Konkurs Księgowy Roku 2009 – eliminacje rozpoczęte!

02.09.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

kalkulatorWarszawa, 1.09.2009 r. – rozpoczęły się eliminacje do jedenastej edycji konkursu Księgowy Roku.

Eliminacje są pierwszym etapem konkursu Księgowy Roku 2009. Rozgrywane w całości za pośrednictwem Internetu obejmują dwie niezależne rundy – wrześniową i październikową. Uczestnicy sami mogą zdecydować, czy wezmą udział tylko w jednej z nich, czy w obu.

Nowością tej części konkursu są pytania testowe wielokrotnego wyboru oraz brak zadań z treścią. Każda runda eliminacyjna składa się z 20 pytań. Za prawidłową uznaje się jedynie pełną poprawną odpowiedź. Niepełna odpowiedź traktowana jest jako błędna. Dlatego należy uważnie czytać zarówno treść pytań, jak i możliwe do zaznaczenia odpowiedzi. Nie zmienia się natomiast system kwalifikacji do kolejnego etapu konkursu. Jury weźmie pod uwagę lepszy wynik uzyskany w jednej z rund.

Pierwsza runda eliminacji trwa od 1 do 30 września, druga runda – od 1 do 31 października. Uczestników konkursu dla studentów zapraszamy do udziału w październikowej rundzie eliminacyjnej.

***

Konkurs Księgowy Roku organizowany jest od 11 lat z myślą o wszystkich zainteresowanych związanych z rachunkowością oraz finansami. Biorą w nim udział dyrektorzy finansowi, księgowi i biegli rewidenci z całej Polski, a od 2006 r. także studenci, głównie kierunków ekonomicznych. Jury konkursu wybiera Księgowego Roku, 16 Najlepszych Księgowych Województw oraz laureata edycji studenckiej. Organizatorami przedsięwzięcia są firma Sage, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz INFOR PL SA.

Księgowy Roku jest wydarzeniem skierowanym do licznej grupy księgowych oraz osób zainteresowanych zagadnieniami z finansów i rachunkowości. Formuła tegorocznej edycji pozwala najlepszym uczestnikom przybliżyć się do prestiżowego certyfikatu na dyplomowanego księgowego przyznawanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić ankietę rejestracyjną, która od 3 sierpnia 2009 r. dostępna jest na stronie internetowej www.ksiegowyroku.pl.

Spośród wszystkich biorących udział w eliminacjach do półfinału przejdzie po 3 uczestników z każdego województwa mających najlepsze wyniki, łącznie 48 osób, oraz 5 najlepszych studentów z całej Polski. Nazwiska półfinalistów zostaną ogłoszone do 5 listopada 2009 r. na stronie www.ksiegowyroku.pl.

Półfinał będzie rozgrywany w Internecie od 9 do 16 listopada br., przy użyciu specjalnie do tego celu opracowanej aplikacji. Uczestnicy półfinału dostaną do rozwiązania 2 zadania z treścią. Ci z nich, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów i przejdą do finału, zostaną poproszeni o przygotowanie studium przypadku na podstawie wytycznych otrzymanych od jury.

Do finału zakwalifikuje się 5 osób z najlepszymi wynikami i to one zostaną zaproszone 5 grudnia 2009 r. na spotkanie z jury, podczas którego omówią opracowane przez siebie studium przypadku. Na tej podstawie jury wyłoni zwycięzcę.

źródło: Sage

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.