NewMedia Labs – nowy inkubator pomysłów internetowych – Portal PR - 24PR
NewMedia Labs – nowy inkubator pomysłów internetowych

08.09.2009 Kategoria: INTERNET. Autor: infopr

idea_Rozpoczął działalność NewMedia Labs – nowy inkubator pomysłów internetowych. Oferta firmy skierowana jest do twórców serwisów i obejmuje pomoc oraz doradztwo w zakresie technologii i rozwiązań programistycznych, a także wsparcie marketingowe i finansowe. NewMedia Labs umożliwia osobom nie posiadającym odpowiedniego zaplecza realizację ich pomysłów, zaś dobrze rokującym projektom – rozpoczęcie działalności na szeroką skalę.

NewMedia Labs to projekt Goldbach Media – szwajcarskiej spółki zajmującej się reklamą w mediach elektronicznych i marketingiem mobilnych. Inkubator projektów internetowych jest drugą inwestycją Goldbach Media w naszym kraju – od września ub. r. spółka jest właścicielem pakietu większościowego Grupy ARBOmedia AG.

„Celem NewMedia Labs jest wspieranie rozwoju rynku internetowego i niesienie pomocy firmom, bądź osobom, które mają zapał i fajny pomysł, nie posiadają jednak doświadczenia lub wszystkich zasobów koniecznych do prowadzenia projektu online” – mówi Grzegorz Sułkowski zarządzający NewMedia Labs. „Naszym Klientom proponujemy wsparcie technologiczne, dotyczące nowoczesnych rozwiązań i hostingu oraz pomoc w opracowaniu biznes planu i realizacji kolejnych etapów wdrożenia projektu, a także w prowadzeniu działań marketingowych i sprzedaży produktu” – dodaje Sułkowski.

Pierwszym projektem rozwiniętym w ramach inkubatora jest serwis społecznościowy dla fanów sportu i aktywnego spędzania czasu Aktywni.pl. Twórcami i pomysłodawcami serwisu są absolwenci warszawskiego AWF. NewMedia Labs brał udział w finansowaniu przedsięwzięcia, budowie strony i jej zawartości, a także w tworzeniu spółki. Serwis Aktywni.pl powstał na początku roku, dziś zaś odnotowuje 71 000 użytkowników i 481 000 odsłon (Megapanel PBI/Gemius, 2009.06).

Poza spełnianiem funkcji inkubatora pomysłów NewMedia Labs realizuje zlecenia komercyjne związanie z budowaniem stron internetowych, a także tworzy własne projekty. „Jesteśmy w stanie realizować różnorodne projekty – od prostych stron i aplikacji po rozbudowane systemy o komercyjnym przeznaczeniu. Dotychczas uruchomiliśmy serwis ZagrajZnami.pl – w całości stworzony przez nasz zespół. Obecnie natomiast pracujemy nad grą przeglądarkową typu MMO oraz sklepem internetowym nastawionym na design produktów i kreatywność użytkowników. W przygotowaniu mamy także inne propozycje, o których będziemy informować już niedługo” – mówi Grzegorz Sułkowski.

NewMedia Labs niesie również pomoc w zakresie optymalizacji witryn pod kątem ich monetyzacji, działań SEO, budowy aplikacji i witryn internetowych, a także hostingu i kolokacji oraz administracji serwerami.

Struktura nowej firmy liczy 19 osób. Znacząca część zespołu pracuje w Lublinie, gdzie zlokalizowano zaplecze programistyczne NewMedia Labs.

Goldbach Media
Goldbach Media to szwajcarska Grupa mediowa działająca na rynku mediów elektronicznych offline i online. Firma dostarcza rozwiązania z zakresu marketingu internetowego, mobilnego, w grach sieciowych, performance marketingu i nie tylko, oferując reklamodawcom planowanie, kreację, zakup oraz ewaluację kampanii reklamowych i działań cross-mediowych.
Goldbach media funkcjonuje w Szwajcarii, lecz także na rynkach niemieckim i austriackim oraz we Wschodniej Europie. Firma notowana jest na frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

NewMedia Labs
www.newmedialabs.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.