Polski projekt Codility.com wśród najlepszych, innowacyjnych europejskich startupów roku – Portal PR - 24PR
Polski projekt Codility.com wśród najlepszych, innowacyjnych europejskich startupów roku

11.09.2009 Kategoria: INTERNET. Autor: Comarch Finanse

ubikbc_logoCodility.com, internetowy start-up oferujący unikatową aplikację do zdalnej, automatycznej oceny poziomu umiejętności programistów w procesie rekrutacji, znalazł się w grupie 23 firm zakwalifikowanych do finału europejskiego konkursu Seedcamp. Projekt pokonał w walce o udział we wrześniowym Seedcamp Week kilkaset innych młodych przedsięwzięć internetowych z Europy i Bliskiego Wschodu. Obecność w finale oznacza dla Codility zaproszenie do Londynu w dniach 21-25 września 2009, gdzie podczas sesji spotkań z ekspertami i mentorami zostanie wyłoniona piątka zwycięzców. Każda spośród tych pięciu firm otrzyma do 50 tysięcy euro i propozycję przeprowadzenia się do Londynu na 3-miesięczny okres, podczas którego przy wsparciu międzynarodowych funduszy inwestycyjnych przygotowywać będzie finalny produkt, mający zawojować globalne rynki.

Jak mówi Grzegorz Jakacki, współtwórca Codility, „pomysł powstał podczas mojego siedmioletniego pobytu w Chinach, kiedy byłem odpowiedzialny za rekrutację programistów dla pekińskiej firmy Exoweb. Prowadząc wywiady zauważyłem, że większość kandydatów przejawia dyskwalifikujące braki warsztatowe, które można wykryć automatycznie, oszczędzając cenny czas rekrutera. Po powrocie do Polski, wraz z Tomkiem Błaszczykiem i Tomkiem Waleniem (kolegami ze studiów na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego) postanowiliśmy przekuć dostrzeżoną potrzebę rynkową w startup technologiczny. Cieszę się, że nasz pomysł spotkał się z wysoką oceną jurorów Seedcamp.”

Marcin Grodzicki, odpowiedzialny za rozwój biznesu Codility z ramienia UBIK Business Consulting, dodaje: „Poziom firm biorących udział w konkursie jest bardzo wysoki. Należy więc pokazać zaawansowany produkt, z wyraźnie określoną grupą docelową i modelem biznesowym. Codility obniża koszty rekrutacji programistów nawet o 90%. Pokazuje rekruterowi kompetencje kandytata, wymagając napisania fragmentu kodu, a następnie sprawdzając jego poprawność oraz skalowalność. Każdy taki test to zaoszczędzona godzina pracy doświadczonego programisty, który musiałby osobiście rozmawiać z kandydatem. Dla firm zatrudniających programistów używanie Codility to wymierne, finansowe oszczędności oraz gwarancja jakości zatrudnianych osób.”

Rozwiązanie proponowane przez Codility jest już z powodzeniem oferowane działom rekrutacji firm technologicznych na całym świecie i stosowane m.in. w Chinach.

UBIK Business Consulting, mniejszościowy udziałowiec Codility, jest firmą doradczą świadczącą usługi definiowania i wdrażania strategii dla dużych podmiotów głównie z sektorów IT, mediów, telekomunikacji, a jednocześnie wspierającą młode przedsięwzięcia z obszaru nowych technologii (obecnie UBIK BC jest udziałowcem w Codility.com, Cuberoot, Macoscope.net i ORIAQ).

UBIK Business Consulting

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.