Wspólna akcja dla dzieci – Fortress z Domem Aniołów Stróżów – Portal PR - 24PR
Wspólna akcja dla dzieci – Fortress z Domem Aniołów Stróżów

21.09.2009 Kategoria: CSR. Autor: ipis

fortress_4cmPracownicy katowickiej firmy Fortress Sp. z o.o. współpracują ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży – „DOM ANIOŁÓW STRÓŻÓW”. W ramach projektu „Fortress z Aniołami” zorganizowali Kącik Bajek, gdzie raz w tygodniu prowadzą zajęcia edukacyjno – rozwojowe dla najmłodszej grupy placówki – przedszkolaków. Dzieci poznają w ten sposób świat, a firma realizuje ideę odpowiedzialnego biznesu. To przykład dialogu i nowoczesnej praktyki zarządzania firmą.

Projekt „Fortress z Aniołami” ruszył w listopadzie 2008 r. W uzgodnieniu z opiekunami maluchów, pracownicy firmy przygotowali koncepcję zajęć. W ramach cotygodniowych spotkań (poza przedszkolnych) jest czytanie bajek oraz związane z nimi – zajęcia tematycznie.

W każde wtorkowe popołudnie, poprzez zabawy ruchowe i wspólne ćwiczenia – najmłodsi uczą się nazw warzyw i owoców, rozróżniają kształty i zapachy. Poznają zasady ruchu drogowego, wykorzystanie narzędzi do majsterkowania, nazywają popularne zawody lub tworzą własny kawałek nieba poprzez zajęcia plastyczne. Cyklicznie w program spotkań włączone są zajęcia muzyczno – rytmiczne.

Bawiąc się, maluchy poznają otaczający świat. Co ważne również – uczą się i mają stały kontakt z ludźmi spoza placówki czy rodziny.

„Fortress z Aniołami” to projekt zrealizowany w ramach wolontariatu pracowniczego. Spółka poszukiwała fundacji lub placówki działającej na rzecz dzieci, w najbliższej okolicy. Firmie zależało, by była to organizacja mająca pomysł na pracę i naukę, a tym samym pomoc dzieciom.

Projekt jest pierwszą tego typu inicjatywą dla obu organizacji. Koncepcja i forma zajęć sprawdziła się, przynosząc korzyści w pierwszej kolejności maluchom, ale również Stowarzyszeniu i firmie.

Fortress Sp. z o.o. w Katowicach specjalizuje się w handlu międzynarodowym. Jest sprawdzonym partnerem w kompleksowym prowadzeniu procesów handlowych dla firm. Kilkunastoletnie doświadczenie pozwoliło rozwinąć nowe kierunki rozwoju przedsiębiorstwa. Fortress jest liderem w realizacji wielkowolumenowych promocji gadżetowych dla firm (Fortress Gifts). Spółka jest także znaczącym dostawcą odzieży dla producentów i dystrybutorów. Projektuje i przygotowuje kolekcje odzieży pod marką własną gato lub marką klienta.

www.fortress.pl
www.anioly24.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.