Xelion: Neutralny koniec udanego tygodnia – Portal PR - 24PR
Xelion: Neutralny koniec udanego tygodnia

25.09.2009 Kategoria: Rynek kapitałowy. Autor: ipis

xelion_logoW świetle korekcyjnych nastrojów za oceanem celem warszawskich inwestorów staje się utrzymanie zdobytych wcześniej poziomów. Jak na razie cel jest realizowany i nawet gorsze dane nie wpływają na zmianę dotychczasowej strategii.

Byki już swoją siłę pokazały i wydaje się, że ostatniego słowa od nich jeszcze nie usłyszeliśmy. Dzisiejsze notowania początkowo przebiegały w fazie konsolidacji pod wczorajszymi cenami zamknięcia by po publikacji zaskakująco złych danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku wykonać ruch na południe. Niższe poziomy jednak wciąż są wykorzystywane do zakupów. Taka strategia sprawdza się już od lutego i jak na razie daje zarobić.

Popyt rzeczywiście zdołał podnieść ceny, niesiony był po części lepszym od prognoz wskazaniem indeksu Uniwersytetu Michigan, a nie zaszkodziły mu nawet nieco rozczarowujące dane o sprzedaż nowych domów. Dzień ostatecznie kończymy spadkiem o pół procenta, który wpisuje się w delikatny ruch korekcyjny po silnym wybiciu z początku tygodnia.

Na rynku walutowym złoty początkowo testował górne ograniczenie kanału trendu bocznego, ale udało się od niego odbić. To już nie pierwszy raz sprzedający próbują nieskutecznie osłabić nasza walutę. Być może to interweniujący BGK nie pozwala im na skuteczne zakończenie założonych strategii. Z drugiej jednak strony brakuje silnego popytu na złotego by na trwałe sprowadzić go w okolice 4 złotych. Na rozstrzygnięcie która strona okaże się silniejsza przyjdzie nam więc jeszcze poczekać.

Komentarz przygotował
Łukasz Bugaj
Analityk
Xelion. Doradcy Finansowi

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.