15% wzrost obrotów Polfactor po III kwartale 2009 – Portal PR - 24PR
15% wzrost obrotów Polfactor po III kwartale 2009

20.10.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

polfactor_logo* Polfactor – 15% wzrost obrotów w 2009 roku
* Polfactor liderem w faktoringu z regresem
* Polfactor trzecim faktorem na rynku (Polski Związek Faktorów)

W ciągu III kwartałów 2009 Polfactor skupił faktury na kwotę ponad 2 949 mln PLN, odnotowując tym samym 15% wzrost obrotów r/r. W tym samym okresie Polfactor zwiększył swój udział w rynku o 32%, do 13,6%.

Spośród firm zrzeszonych w PZF, według danych za III kwartały 2009, Polfactor wygenerował najwyższe obroty w faktoringu z regresem, który jest dominującą usługą w ofercie spółki.

Kolejny dobry prognostyk dotyczący potencjału Polfactor można zaobserwować porównując wyniki 3. kwartału 2009 z 2. kwartałem 2009. Spośród największych spółek faktoringowych Polfactor rośnie najszybciej, bo aż 16% k/k.

Rynek faktoringu w Polsce po III kwartale 2009 – Polfactor rośnie, rynek spada

Obroty 10 firm faktoringowych zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów osiągnęły po 3Q 2009 roku wartość 21,6 mld PLN Jest to o 13% mniej niż w roku ubiegłym. Należy więc podkreślić, że Polfactor rozwija się pomimo spadkowego trendu, systematycznie zwiększając swój udział w rynku. Polfactor jest jednocześnie jedną z trzech firm faktoringowych, których udziały w rynku wzrosły w ujęciu rocznym.

Spółka Polfactor, jedna z wiodących firm faktoringowych w Polsce, została utworzona przez BRE Bank i Intermarket Bank AG w 1995 roku. Jest członkiem międzynarodowej sieci faktorów – Factors Chain International (FCI) zrzeszającego 242 członków z 65 krajów oraz Polskiego Związku Faktorów. Polfactor SA oferuje usługi faktoringu krajowego i eksportowego, z regresem i z przejęciem ryzyka wypłacalności odbiorcy oraz gwarancje importowe. Jest liderem na rynku polskim w faktoringu z regresem.

BRE Bank

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.