Akcja „Oddaj krew – uratuj komuś życie” – Portal PR - 24PR
Akcja „Oddaj krew – uratuj komuś życie”

07.10.2009 Kategoria: STYL ŻYCIA. Autor: ipis

P35 października przed Centralą Banku BGŻ stanął ambulans wyposażony w stanowiska do poboru krwi. Akcję „ Oddaj krew – uratuj komuś życie” zorganizowaną po raz pierwszy specjalnie dla pracowników Banku BGŻ, przeprowadziła ekipa medyczna z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie po przeprowadzeniu wstępnych badań zakwalifikowało się 42 osoby, które łącznie oddały prawie 20 litrów krwi. To cenny dar, bo jak wiemy deficyt krwi jest wciąż poważnym problemem.
– Akcja wzbudziła duże poruszenie wśród pracowników, a także – co bardzo cieszy – wśród przypadkowych przechodniów, którzy skorzystali z możliwości oddania krwi. Uznanie budziło zaangażowanie pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, dzięki czemu mieliśmy poczucie uczestniczenia w czymś naprawdę ważnym. Wniosek nasuwa się sam: to nie było jednorazowe działanie i akcja honorowego krwiodawstwa wpisze się już na stałe w społeczne działania naszego Banku – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu w Banku BGŻ.

Dawcą może być zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania i numerem PESEL.

Bank BGŻ

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.