Azjaci najlepsi w rankingu krajów IQ – Portal PR - 24PR
Azjaci najlepsi w rankingu krajów IQ

15.10.2009 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

trafMieszkańcy Hong Kongu najinteligentniejsi na świecie, najmniej Barbadosi, Polska zaś na 18 miejscu. Ranking krajów według średniego współczynnika IQ opracowany przez Richarda Lynna i Dr. Tatu Vanhanena zaktualizowała firma CreaFire na podstawie wyników testów inteligencji internautów z ponad 36 krajów z 4 kontynentów w serwisie GetIQ.pl.

W badaniu wzięto pod uwagę wyniki testów IQ ponad 2 000 000 ludzi z 36 krajów i 4 kontynentów z okresu półtora roku, którzy rozwiązali testy inteligencji w serwisie GetIQ. Jak się okazuje, najinteligentniejsi są mieszkańcy Hong Kongu ze średnią 107 punktów, a najmniej Barbadosi z 68 punktami na 161 możliwych. Polska zajmuje 18 miejsce w rankingu z wynikiem 99 punktów, tuż za Hiszpanią i przed Australią.

IQ jest miarą różnych komponentów inteligencji mierzonych poprzez standardowe testy przygotowane tak aby dokładnie połowa populacji osiągała wynik na poziomie 100. Średnia wartość IQ dla całej populacji wynosi 100. 97 proc. wszystkich uczestników testów osiąga rezultat w przedziale od 70-130. Tym samym wyniki przypominają stożek z osobami o ponad przeciętnej inteligencji po prawej stronie wykresu i mniej uzdolnieni po stronie lewej.

Jak dowodzą badania, warto chodzić do szkoły. Każdy miesiąc nauki zwiększa IQ dziecka, w perspektywie roku nawet o 3,5 punktów. Tracą na tym dzieci, które urodziły się w ostatnich miesiącach roku i rozpoczęły edukację później niż ich starsi rówieśnicy. Co więcej, współczynnik IQ może być redukowany przez przerwy w nauce. Szwedzcy naukowcy odkryli, iż każdy stracony rok nauki w szkole średniej jest równoznaczny ze spadkiem współczynnika IQ o 1,8 punktu.

Do pozostałych czynników, które mogą mieć znaczenie przy obliczaniu poziomu IQ, należy zawartość naszego talerza. Badanie 1 000 000 studentów w Nowym Jorku ujawniło, że szkolni prymusi osiągają o 14 proc. lepsze wyniki w testach IQ po zjedzeniu posiłków pozbawionych konserwantów, barwników i sztucznych składników. Nawet najmniej zdolni uczniowie lepiej radzili sobie przy zdrowej diecie.

Ranking GetIQ dziesięciu krajów z najwyższą średnią IQ:

1.Hong Kong 107 punktów

2.Korea Południowa 106 punktów

3.Japonia 105 punktów

4.Tajwan 104 punktów

5.Singapur 103 punktów

6.Austria 102 punktów

7.Niemcy 102 punktów

8.Włochy 102 punktów

9.Holandia 102 punktów

10.Szwajcaria 101 punktów

IQ wzbudza kontrowersje wśród wielu naukowców poddającyh w wątpliwość mozliwość obiektywnego zmierzenia naszej inteligencji. Test ten pozostaje jednak najpopularniejszym narzędziem miary naszych umiejętności logicznego myślenia. Sprawdza naszą wiedzę, słownictwo. Jego wyniki zależą od pamięci, szybkości naszych procesów myślowych i umiejętności rozwiązywania złożonych problemów. Jesteśmy prawdopodobnie „mądrzejsi” od naszych dziadków. Gdybyśmy mogli cofnąć się w 50 lat wstecz i zrobić test IQ, 90 procent z nas uzyskałoby status „geniusza”. Nie powinniśmy jednak z tego powodu wyciągać zbyt pochopnych wniosków. Po prostu lepiej się odżywiamy, mamy więcej nauki, nasi rodzice są lepiej wykształceni, a nasz styl życia wzbogacony jest o komputery. Innymi słowy lepiej wypełniamy testy.

Więcej informacji i testy inteligencji dostępne są pod adresem http://getiq.pl .

Mobiteam

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.