Gaspol przyjazny klimatowi – Portal PR - 24PR
Gaspol przyjazny klimatowi

16.10.2009 Kategoria: CSR. Autor: ipis

Gaspol_Gaspol, lider na rynku gazu płynnego w Polsce, rozpoczął działania mające na celu wzmocnienie wizerunku firmy jako przyjaznej środowisku i społecznie odpowiedzialnej. W tym celu Gaspol zainaugurował szereg działań na rzecz edukowania nt. znaczenia troski o klimat, w tym istniejącego pomiędzy mieszkańcami społeczności lokalnych, i korzyści z tego wynikających dla zrównoważonego rozwoju regionu i zamieszkującego go społeczeństwa.

Gaspol od 18 lat funkcjonuje na polskim rynku jako dostawca gazu płynnego (LPG), paliwa, które posiada o blisko 20% mniejszą emisję CO2 w odniesieniu do oleju opałowego oraz o 50% w stosunku do węgla kamiennego. W efekcie LPG jest jednym z najbardziej ekologicznych źródeł energii znanych na świecie. Jako jego główny dostawca w Polsce, firma sukcesywnie poszerza ofertę o nowoczesne i przyjazne środowisku produkty. Firma kładzie nacisk również na edukację w zakresie ochrony klimatu i bezpiecznego korzystania
z gazu płynnego

Gaspol kibicuje klimatowi!
W trosce o ochronę klimatu i edukację społeczeństwa na ten temat, firma zainaugurowała Ogólnopolski Program na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi”.

„Gaspol jako dostawca jednego z najbardziej ekologicznych paliw na świecie, pragnie aktywnie wpisywać się w działania na rzecz ochrony klimatu. Stąd zainaugurowany przez nas program ma na celu podkreślenie znaczenia wykorzystywania przyjaznych środowisku źródeł energii oraz wskazanie korzyści z tego wynikających” – mówi Andrzej Chodacz, rzecznik prasowy Gaspol S.A.

Program skierowany jest do ogółu polskiego społeczeństwa, z naciskiem na społeczności lokalne, w tym samorządowców, gminy, powiaty oraz przedstawicieli mediów ogólnopolskich i regionalnych. Założeniem programu jest również aktywizowanie przedstawicieli gmin, powiatów do podejmowania inicjatyw proekologicznych jako istotnych dla zrównoważonego rozwoju poszczególnych regionów i zamieszkujących go społeczności. Dla wszystkich zainteresowanych została również utworzona strona internetowa www.kibicujklimatowi.pl, dzięki której można aktywnie uczestniczyć w programie.

Partner w wyborze źródła ogrzewania
Ze względu na duże zainteresowanie tematem rozwiązań energetycznych przyjaznych klimatowi, Gaspol uruchomił także stronę internetową www.dobrzeogrzanydom.pl na której można zobaczyć symulację, jak będzie wyglądać otoczenie przy zastosowaniu różnego rodzaju źródeł energii.

„Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wybór źródła ogrzewania dla naszego domu będzie istotnie wpływać na to w jakim stopniu zużywana energia będzie oddziaływać na otaczające środowisko” – wyjaśnia Bożena Wróblewska, kierownik marketingu Gaspol S.A. „Nowopowstała strona to odpowiedź na liczne pytania osób poszukujących informacji na temat różnorodnych rozwiązań energetycznych. Dzięki witrynie mogą nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale i sprawdzić, jakie źródło energii będzie najkorzystniejsze dla ich domu” – dodaje.

Prowadzone są w tym zakresie również akcje informacyjne na portalach specjalistycznych, a także działania promocyjne, jak mailing, banery reklamowe, materiały reklamowe rozdawane klientom na targach, w miejscach zakupów materiałów budowlanych i instalacyjnych oraz podczas wizyt w domu klienta.

Gaspol źródłem przyjaznej energii
Firma Gaspol, jako polski lider wśród dostawców przyjaznych środowisku źródeł energii, oferuje swoim klientom także inne produkty, będące ekologicznymi rozwiązaniami energetycznymi. Wśród nich znajdują się m.in.:

– zestawy solarne PrimaEnergy – nowoczesne, produkowane w Polsce wysokiej jakości kompletne zestawy wyposażone w 2 lub 3 kolektory słoneczne oraz 200 lub 300 litrowe zasobniki na ciepłą wodę. Kolektory słoneczne stanowią świetne uzupełnienie pozwalając klientom na ograniczenie kosztów związanych z użytkowaniem konwencjonalnych nośników energii, takich jak gaz, prąd, itd. W przypadku gazu płynnego oszczędności związane ze stosowaniem kolektorów słonecznych sięgają do 60% kosztów ogrzewania wody.
– kotły kondensacyjne najnowszej generacji, których stosowanie związane jest obniżeniem emisji CO² oraz obniżeniem zużycia energii.
– gazowe pompy ciepła – pionierskie rozwiązanie dotąd rzadko spotykane na rynku polskim. Gaspol wprowadził na rynek urządzenia napędzane ekologicznym paliwem jakim jest gaz płynny gwarantujący ich stabilną pracę w odniesieniu do bliźniaczych urządzeń napędzanych gazem ziemnym. Gazowe Pompy Ciepła (zwane potocznie GHP) pozwalają zastąpić jednocześnie klasyczne systemy klimatyzacji oraz systemy centralnego ogrzewania. Ograniczenie emisji CO² oraz NOX sięga nawet kilkudziesięciu procent w stosunku do konwencjonalnych systemów.

Gaspol na pierwszym miejscu stawia także bezpieczeństwo korzystania z gazu płynnego, butli gazowych i instalacji napędzanych tym paliwem. W tym celu firma prowadzi działania informacyjno-edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. bezpiecznego korzystania z butli gazowych i instalacji LPG.
Gaspol S.A. istnieje na polskim rynku od 1991 roku i działa w 3 segmentach: gaz w zbiornikach (luz), gaz w butlach, autogaz. Obecnie zatrudnia ponad 400 pracowników, a dodatkowo korzysta z usług szeregu firm, z którym na stałe współpracuje m.in. przy napełnianiu i transporcie butli. Firma posiada 2 terminale przeładunkowe – morski i kolejowy – oraz 7 rozlewni gazu płynnego. Dysponuje przeszło 20 000 punktami sprzedaży na terenie całego kraju.
Gaspol będący członkiem Polskiej Organizacji Gazu Płynnego (POGP) korzysta z szerokich doświadczeń ponad 20 firm siostrzanych z całego świata, ale w swojej działalności na pierwszym miejscu stawia polski potencjał.

www.gaspol.pl
www.primaenergy.pl
www.dobrzeogrzanydom.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.