Interactive Intelligence wśród 500 czołowych dostawców oprogramowania i usług na świecie – Portal PR - 24PR
Interactive Intelligence wśród 500 czołowych dostawców oprogramowania i usług na świecie

06.10.2009 Kategoria: Komputery, Systemy IT. Autor: ipis

T6Firma Interactive Intelligence (Nasdaq: ININ), międzynarodowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu komunikacji IP dla biznesu, zajęła 194 miejsce w rankingu 500 największych na świecie dostawców oprogramowania i usług, przygotowanym przez Software Magazine.

Interactive Intelligence już dziewiąty roku z rzędu przesuwa się w rankingu Software 500 na wyższe pozycje. W tym roku firma zajęła 194 miejsce dzięki osiągniętym w 2008 r. przychodom wysokości 121,4 milionów dolarów. Oznacza to wzrost o 10,5 % w stosunku do wyniku z 2007 r.

„Firmy objęte tegorocznym zestawieniem Software 500 odnotowały dobre wyniki finansowe, uzyskując globalnie w 2008 r. łączne przychody na poziomie 491,3 miliarda dolarów, czyli o 8,8 % więcej niż rok wcześniej” – powiedział John P. Desmond, redaktor Software Magazine i Softwaremag.com. – „Interactive Intelligence zawdzięcza swoją wysoką pozycję w rankingu szybkości wzrostu, która przewyższa tempo rozwoju branży.”

Interactive Intelligence wprowadziła na rynek wszechstronny pakiet oprogramowania komunikacyjnego IP w 1997 roku. Został on zaprojektowany jako pojedyncza platforma, z myślą o wyeliminowaniu kosztów i złożoności, które były nieodłącznym atrybutem produktów wielopunktowych. Oprogramowanie Interactive Intelligence sprawdza się idealnie w centrach kontaktowych i przedsiębiorstwach pragnących obniżyć koszty, zwiększyć wydajność i poprawić jakość obsługi klienta poprzez efektywniejsze zarządzanie interakcjami.

„Ranking Software 500 może być przydatny dla managerów i dyrektorów IT podczas poszukiwania rzetelnych partnerów biznesowych” – powiedział Desmond. – „Jest to sposób na szybkie potwierdzenie wiarygodności dostawcy. Firma Interactive Intelligence jest obecna na tej liście bez przerwy od dziewięciu lat, jasno dowodząc słuszności swojej strategii rozwoju innowacyjnego oprogramowania.”

Ranking Software 500 jest przygotowywany na podstawie przychodów największych światowych dostawców oprogramowania i usług dla średnich i dużych przedsiębiorstw, ich działów IT, twórców oprogramowania i menedżerów zaangażowanych w zakupy aplikacji i usług. W obliczeniach uwzględniane są przychody z całego świata ze sprzedaży oprogramowania i usług w 2008 r. Obejmuje to przychody z licencji, umów na utrzymanie i wsparcie, szkoleń oraz usług i doradztwa związanego z oprogramowaniem. Nie są natomiast uwzględniane całkowite przychody poszczególnych dostawców, ponieważ wielu z nich ma jeszcze inne obszary działalności, związane np. ze sprzętem. Kompletną listę Software 500 znaleźć można na stronie www.softwaremag.com.

Firma Interactive Intelligence (Nasdaq: ININ) jest globalnym dostawcą biznesowych rozwiązań komunikacyjnych do automatyzacji centrów obsługi klienta, korporacyjnej telefonii IP oraz automatyzacji procesów biznesowych. Firma została założona w 1994 r. i ma ponad 3000 klientów na całym świecie. Firma znalazła się pośród 500 największych światowych dostawców oprogramowania i usług w rankingu Software Magazine, a także wśród 200 największych dostawców sieciowych Ameryki Północnej NetworkWorld. Została również wymieniona w rankingu najszybciej rozwijających się firm magazynów BusinessWeek oraz FORTUNE Small Business. Firma znalazła się również w kwadracie lidera w raporcie Gartnera „WorldWide Magic Quadrant for Contact Center Infrastructure, 2008”. Interactive Intelligence zatrudnia ponad 600 osób, a siedziba firmy znajduje się w Indianapolis w stanie Indiana w USA. Firma ma pięć globalnych biur korporacyjnych; centrala europejska jest zlokalizowana w Slough w Anglii. Strona internetowa Interactive Intelligence: {0>http://www.inin.com.<}0{>www.inin.com/pl.

Interactive Intelligence Inc. jest właścicielem znaku INTERACTIVE INTELLIGENCE, powiązanego z nim logotypu i innych znaków graficznych. Wszystkie inne znaki firmowe wymienione w tym dokumencie stanowią własność odpowiednich podmiotów i organizacji.

ITBC Communication

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.