Internet – źródło informacji medycznych. – Portal PR - 24PR
Internet – źródło informacji medycznych.

08.10.2009 Kategoria: konferencje, zdrowie. Autor: ipis

konferencja13 października odbędzie się bezpłatna konferencja, podczas której zaprezentowane zostaną wyniki badania Internetu jako źródła informacji medycznych. Organizatorami spotkania są IDMnet, 4clover i House of Numbers. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli branży farmaceutycznej oraz domów mediowych, specjalizujących się w obsłudze firm farmaceutycznych.

Badanie jest autorskim projektem IDMnet, Polskiej Sieci Kobiecej 4clover i House of Numbers. Jego celem było ustalenie pozycji Internetu jako źródła wiedzy medycznej. Sprawdzono, jakich informacji poszukują Internauci i jak oceniają Internet na tle innych mediów i dostępnych źródeł informacji medycznej.

„Badanie zaplanowaliśmy jako jednorazową inicjatywę. Jednak w przypadku zainteresowania ze strony marketerów, rozważamy opracowanie na bazie projektu badania syndykatowego. Byłoby ono realizowane cyklicznie, raz na kwartał.” – wyjaśnia Michał Hejka, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju sieci IDMnet. „Wierzymy, że wiedza uzyskana dzięki temu badaniu, pomoże efektywniej wykorzystać Internet w branży farmaceutycznej.” – dodaje Jacek Mrzygłód, Market Intelligence Manager w agencji House Of Numbers.

Część ankietową badania przeprowadzono od 28 sierpnia do 7 września 2009. Analizie poddano 2000 kwestionariuszy. Badanie przeprowadzono na dwóch próbach: ogólnej skupiającej Internautów z różnych serwisów oraz na grupie użytkowników serwisów pakietu 4_health (należącego do sieci 4clover).

Wyniki ankiet oraz wnioski z badania zostaną zaprezentowane podczas konferencji w restauracji Porto Praga. Liczba miejsc jest limitowana. Informacje o konferencji i możliwości uzyskania zaproszenia są dostępne na stronach internetowych IDMnet, House of Numbers oraz 4clover.

Idmnet.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.