Money.pl: Ogromne przekręty na jednorękich bandytach – Portal PR - 24PR
Money.pl: Ogromne przekręty na jednorękich bandytach

15.10.2009 Kategoria: PRAWO, Rozrywka. Autor: ipis

P3Przepisy zabraniają otwierania małych salonów gier hazardowych. Mimo to liczba automatów wzrosła aż czterokrotnie przez ostatnich pięć lat. Jak to możliwe? Money.pl sprawdził, że obejście surowych przepisów jest dziecinnie proste: żeby zostać właścicielem minikasyna, wystarczy np. zarejestrować działalność gastronomiczną. W ten sposób tysiące przedsiębiorców omija prawo. Rząd będzie więc w ekspresowym tempie zmieniał ustawę.

Minister Michał Boni powiedział wczoraj, że rząd pracuje nad zmianą przepisów regulujących rynek hazardu w Polsce. Prace mają zakończyć się do końca października. Mają się koncentrować na zwiększeniu kontroli nad hazardem w internecie oraz ukróceniu prania brudnych pieniędzy. Muszą też rozwiązać problem plagi półlegalnych minikasyn z jednorękimi bandytami.

Dziś przepisy zabraniają otwierania minisalonów z grami hazardowymi. Ale zezwalają, aby automaty do gry (maksymalnie trzy) stały w lokalu gastronomicznym lub sklepie. Dlatego właściciele minisalonów gier oferują napoje lub drobne przekąski.

Jeśli hazardziści w trakcie gry mogą napić się kawy, to dla skarbówki właściciel takiego salonu gier jest restauratorem, który ma w lokalu automaty do gry, jako dodatkową rozrywkę dla klientów – ustalili dziennikarze Money.pl.

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ogromne;przekrety;na;jednorekich;bandytach,211,0,545747.html

Money.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.