Nordea Bank finalistą Computerworld Lider Informatyki 2009 – Portal PR - 24PR
Nordea Bank finalistą Computerworld Lider Informatyki 2009

08.10.2009 Kategoria: Komputery, Konkursy. Autor: ipis

B1Bank Nordea został finalistą XIII edycji konkursu Lider Informatyki w kategorii finanse, organizowanego przez magazyn ”Computerworld”. Bankowe projekty IT w Nordea doceniono m.in. za spójność ze strategią biznesową i innowacyjność. W ocenie magazynu ”Computerworld”, w Polsce to instytucje finansowe są absolutnym liderem w obszarze doskonałości organizacyjnej w informatyce.

W konkursie Lider Informatyki Nordea Bank uczestniczył po raz pierwszy. W kategorii „finanse i bankowość” zmierzył się z 17 bankami i trzema towarzystwami ubezpieczeniowymi, zajmując drugą pozycję. Jury konkursu oceniało m.in. organizację działów IT w firmach, innowacyjność stosowanych rozwiązań informatycznych, poziom ich spójności z celami biznesowymi firm, a także zgodność stosowanych rozwiązań z najlepszymi praktykami. Oceniający szczegółowo przyglądali się także projektom zrealizowany w poprzednim roku. Oprócz wartości danych wdrożeń dla biznesu decydujące znaczenie miało zaangażowanie pracowników, wsparcie kierownictwa dla działu IT i jego wysoka pozycja w firmie, a także chęć dzielenia się doświadczeniami.

Według magazynu Computerword to właśnie projekty informatyczne zrealizowane w latach 2008/2009 uplasowały informatyków Nordea Bank wśród najlepiej działających działów IT w Polsce. Zespół kierowany przez Monikę Płocke doceniono także za wysokie dostosowanie realizowanych projektów z celami biznesowymi banku.

– Zdecydowanie postrzegamy naszą rolę jako usługową względem biznesu. Wszystkie działania, jakie podejmujemy mają na celu wspieranie biznesu w osiąganiu zamierzonych celów – mówi Monika Płocke, Dyrektor ds. informatyki i telekomunikacji European Markets Nordea Bank Polska.

Podległy jej pion świadczy usługi w Polsce, a także na Litwie, Łotwie i w Estonii – czyli dla regionu określanego jako New European Markets (NEM). IT NEM obsługuje nie tylko banki ale też inne spółki siostry w pełnym lub częściowym zakresie. Bankowość elektroniczna w Banku Nordea działa w oparciu o wielokrotnie nagradzany system Solo, który może obsłużyć rekordowe ilości transakcji internetowych.

Szczegółowy opis projektów i działań działu IT Nordea Bank Polska można znaleźć także w opublikowanym przez redakcję Computerworld „Raporcie Liderzy Informatyki 2009”

Nordea Bank

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.