Platforma do komunikacji w związkach i stowarzyszeniach – Portal PR - 24PR
Platforma do komunikacji w związkach i stowarzyszeniach

02.10.2009 Kategoria: INTERNET. Autor: ipis

A8Grupy osób mające wspólne cele lub zainteresowania powinny być w ciągłym kontakcie. Działalność w stowarzyszeniach wiąże się z koniecznością wykorzystania czasu w sposób umiejętny, często w pogodzeniu z innymi obowiązkami. Brak sprawnego porozumiewania się może wpłynąć negatywnie na zarządzanie i na dalsze losy organizacji. Jak wykorzystać nowe technologie, aby w stowarzyszeniu zaprowadzić porządki na miarę wielkich firm? Szansą jest IntraOut – platforma do zintegrowanej komunikacji, dostępna dla małych i średnich firm, a także stowarzyszeń, fundacji, związków i innych organizacji.

Sposobem na osiągnięcie sukcesu w sferze komunikacyjnej stowarzyszenia może być platforma Intraout. Jest to system który umożliwia łatwe i ekonomiczne komunikowanie się członków stowarzyszeń za pomocą Internetu i telefonu. Przebywanie w ciągłym ruchu, czy też brak stałego miejsca pracy np. stacjonarnego, wyposażonego biura nie muszą stanowić problemu. Wiadomo jest że, sprawna komunikacja jest kluczem do uzyskania sukcesu bez zbędnych nieporozumień i trwonienia cennego czasu, a także bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów.

Celem platformy Intraout jest budowanie sprawnej i szybkiej komunikacji w taki sposób, aby zapewniała dalszy rozwój, a nie stanowiła bariery nie do przekroczenia. Zaletą platformy jest łatwy i szybki dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji, które z całą pewnością usprawnią działanie stowarzyszenia, fundacji czy innej podobnej organizacji.

Dzięki platformie nie trzeba martwić się w jaki sposób powiadomić wszystkich członków grupy o dniu spotkania, przekazać najważniejsze wiadomości czy wprowadzić zmiany bieżących planów. Platforma daje możliwość bycia w ciągłym kontakcie nie wychodząc z domu czy biura. Aby stworzyć spójny i efektywny system nie potrzeba serwerów, specjalnego oprogramowania, a nawet biura. Jednocześnie nie trzeba rezygnować ze swoich wcześniejszych upodobań wobec operatora telefonii czy maila. Model SaaS (software as a service) to możliwość korzystania z rozwiązań technologicznych bez konieczności ich zakupu. Płaci się wyłącznie za użytkowanie. To w przypadku stowarzyszeń wygodna forma – można elastycznie zarządzać kontami zarządu czy członków organizacji nie ponosząc dużych wydatków na wdrożenie.

Możliwości IntraOut to: bezpieczna, szyfrowana poczta e-mail, współdzielone kalendarze, które pomogą, aby nigdy nie zapomnieć o planowanym spotkaniu grupy, telefon przypomni o spotkaniu biznesowym, a szefostwo będzie wiedzieć o spotkaniach członków grupy. Inne narzędzia to baza kontaktów, rozbudowane możliwości związane z telefonią, wbudowany komunikator internetowy, przekazywanie plików multimedialnych, możliwość swobodnego korzystania z wirtualnego dysku twardego. Wszystko dostępne przez Internet, wystarczy do tego dowolna przeglądarka internetowa.

Z punktu widzenia oszczędności ciekawym rozwiązaniem platformy Intraout jest możliwość korzystania z technologii Voice Over Internet Protocol (VoIP) która umożliwia porozumiewanie się za pomocą Internetu. Stawki rozmów są atrakcyjniejsze od proponowanych na istniejącym rynku operatorów, a w ramach ruchu VoIP – całkowicie za darmo.

Platformę IntraOut można łatwo i elastycznie dopasować do swoich potrzeb włączając i wyłączając poszczególne usługi. Wszechstronny i niezawodny kontakt między członkami stowarzyszeń, towarzystw i związków daje podstawę do rozwoju prężnie działającej organizacji.

Platforma IntraOut powstała w wyniku partnerstwa firm: polskiej Edge Solutions i amerykańskiej Communigate Systems. Firma Edge Solutions powstała w 2003 roku w Belgii, założona przez polskich specjalistów z zakresu telekomunikacji i konsultingu. Od 2005 roku firma funkcjonuje w Polsce jako sp. z o.o., a większość usług świadczy z Polski na rynek globalny. Wśród zagranicznych klientów firmy znajdują się np. Nokia Siemens Networks , Hoffmann La Roche, GTECH Corporation, Symantec, a w Polsce m.in.: Allianz, ING, Netia, Play, Samsung, Sygnity, Centrum Projektów Europejskich.

www.intraout.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.