Skarbnica Narodowa na COIN EXPO 2009 – Portal PR - 24PR
Skarbnica Narodowa na COIN EXPO 2009

08.10.2009 Kategoria: Targi. Autor: ipis

targiSkarbnica Narodowa po raz kolejny zaprezentuje swoją bogatą ofertę na V Warszawskich Międzynarodowych Targach Numizmatycznych COIN EXPO 2009. W dniach 15-17 października br. wszyscy odwiedzający stoisko targowe nr 1.17 będą mieli okazję obejrzeć m.in. wyjątkową kolekcję medali upamiętniających chiński program kosmiczny i pierwszy spacer Chińczyków w kosmosie.

Osoby odwiedzające stoisko Skarbnicy Narodowej odbędą podróż w przestrzeń kosmiczną. Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie bowiem kolekcja medali upamiętniających chiński program kosmiczny oraz pierwszy w historii Chin spacer kosmiczny, który miał miejsce w 2008 r. Medale zostały wybite przez Shanghai Mint, przy współpracy z China Space Museum (Chińskie Muzeum Kosmosu).

Oprócz premierowych medali na stoisku Skarbnicy Narodowej zaprezentowana zostanie m.in.: kolekcja srebrnych medali „Polacy w II Wojnie Światowej” oraz monety wyemitowane z okazji Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010.

„Polacy w II Wojnie Światowej” to kolekcja, która w szczególny i symboliczny sposób oddaje hołd polskim żołnierzom oraz cywilom, którzy przyczynili
się do zwycięstwa z hitlerowskim najeźdźcą. Została ona wyemitowana z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Kolekcja monet wybitych z okazji XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich – Vancouver 2010 składa się z piętnastu monet wyemitowanych przez Bank Kanady dla upamiętnienia nadchodzących igrzysk. Każdą z monet uświetnia hologram z oficjalnym logo Vancouver 2010. Kanadyjska Mennica Królewska wybiła pierwsze z nich w 2007 roku. Ostatnia z piętnastu monet zostanie wyemitowana pod koniec 2009 roku. W ofercie Skarbnicy Narodowej znajdują się także inne numizmaty z programu Vancouver 2010.

Serdecznie zapraszamy na stoisko Skarbnicy Narodowej:

Pałac Kultury i Nauki, Sala Marmurowa, stoisko nr 1.17

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.