Xelion: Podwyższona zmienność nie wróży niczego dobrego – Portal PR - 24PR
Xelion: Podwyższona zmienność nie wróży niczego dobrego

07.10.2009 Kategoria: Rynek kapitałowy. Autor: ipis

xelion_logoMogłoby się wydawać, że wczoraj inwestorzy powiedzieli A, więc dzisiaj winni powiedzieć i B dla wzrostów. Rzeczywistość jest jednak bardziej złożona i z pewnością nie tak uzależniona od zmian w rządzie jak niektórzy myślą.

Dzisiaj kolejny dzień pustego kalendarium i oczekiwań na publikację raportu przez Alcoa’e, która to już tradycyjnie ma rozpocząć sezon publikacji wyników kwartalnych za oceanem. Publikowany przed sesją raport Monsanto był lepszy od prognoz, ale to Alcoa jest obserwowana z większą uwagą. Za dzisiejszą przecenę nie można winić słabszych danych o dynamice PKB Eurolandu w II kwartale. Nie dość, że to dla rynków prehistoria, to jeszcze nie z o wiele ważniejszego amerykańskiego bloku gospodarczego. Obserwowaliśmy więc realizację zysków, która nad Wisłą przybrała większe rozmiary niż na zachodzie.

Czy silniejsze spadki można wiązać ze generalnymi porządkami w rządzie i Kancelarii Premiera? Entuzjaści tej teorii przytakną i wskażą na słabnącą złotówkę. Prawda jest jednak nieco inna. Otóż spadki na giełdzie węgierskiej czy straty forinta nie odbiegały aż tak bardzo od tego co działo się nad Wisłą. Wpływu oczywiście wykluczyć nie można, ale z drugiej strony wymienianie polityki jako główną przyczynę przeceny jest minięciem się z prawdą.

Na rynku walutowym złoty opuścił kanał trendu bocznego. Przebywał w nim bardzo krótko, co tylko potwierdza olbrzymią niepewności panującą na rynku. Zarówno giełda jak i rynek walutowy nie może się zdecydować co do kierunku dalszej aktywności cenowej. Ryzyko inwestycyjne jest więc olbrzymie.

Komentarz przygotował
Łukasz Bugaj
Analityk
Xelion. Doradcy Finansowi

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.