Być kobietą sukcesu – Portal PR - 24PR
Być kobietą sukcesu

24.11.2009 Kategoria: Kariera. Autor: admin

WelDerm_logoSukces w biznesie dawno przestał być wyłącznie męską domeną. Współczesne kobiety znalazły własną receptę na sukces. Są pasjonatkami, ciężko pracują, inwestują w rozwój i nie boją się podejmować ryzyka. Tak jak dr Agnieszka Bliżanowska, która dwa lata temu założyła Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Jej osiągnięcia doceniła kapituła konkursu Sukces pisany szminką Bizneswoman Roku 2008.

Do konkursu, którego organizatorami są Radio PIN i BRE BANK, zgłosiło się kilkadziesiąt kobiet z całej Polski. Po przeanalizowaniu wskaźników finansowych do finału zakwalifikowano tylko 10 kobiet biznesu, wśród których znalazła się dr Agnieszka Bliżanowska z Wrocławia. – Wyróżnienie w tym konkursie było dla mnie sporym zaskoczeniem. Spodobała mi się idea popularyzowania przedsiębiorczości kobiet. Sama w życiu staram się nie stać w miejscu i ciągle realizować nowe cele – przyznaje finalistka konkursu.   

Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu w początkach swojej kariery mocno związała się z nauką. Po ukończonej z wyróżnieniem specjalizacji z dermatologii pracowała w dziale badań klinicznych na Uniwersytecie Medycznym w Utrechcie. – Praca naukowa, choć satysfakcjonująca nie dawała mi bezpośredniego i stałego kontaktu z pacjentami, a to w pracy dermatologa cenię sobie najbardziej. Dlatego zdecydowałam się na założenie własnej firmy.

Otwierając w 2007 roku Centrum WellDerm dr Bliżanowska stworzyła miejsce, w którym można profesjonalnie i kompleksowo zadbać o zdrowie skóry. Skupiła wokół siebie grono doświadczonych lekarzy, którzy wciąż doskonalą swoje umiejętności. Założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej także nie rezygnuje z rozwoju. Z jednej strony bierze udział w międzynarodowych szkoleniach i kursach dotyczących najnowszych technologii medycznych, z drugiej swoją wiedzę przekazuje innym – szkoli lekarzy. A najnowsze technologie wprowadza do oferty WellDerm, przez co Centrum jest pionierem na skalę Polski  we wdrażaniu nowych rozwiązań w leczeniu i upiększaniu ciała.

Jak podkreśla, największą satysfakcję przynosi jej własna praktyka lekarska i kontakt z pacjentem. – Moja praca polega na rzeźbieniu i kreowaniu piękna drzemiącego w człowieku. Największą nagrodą jest dla mnie, kiedy widzę efekty swojej pracy i zadowolenie na twarzach pacjentów – mówi dr Agnieszka Bliżanowska.

Bizneswoman roku 2008 zostanie wyłoniona w głosowaniu jury w składzie: dr Irena Eris, Ewa Zimny, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Halina Kustosz, Adam Szejnfeld, Mirosław Błaszczyk, Ludwik Sobolewski, Przemysław Gdański i Dariusz Grzywaczewski. Organizatorami akcji są radio PIN i BRE BANK S.A. Uroczysta gala już jutro (24 listopada) w Warszawie.

Dr Agnieszka Bliżanowska to pomysłodawczyni i założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu. Ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu ze specjalizacją z dermatologii. Problemami dermatologii estetycznej zajmuje się od 10 lat. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Specjalizuje się w zawansowanych technikach odmładzania skóry, nowoczesnej terapii trądziku i leczeniu łysienia.

Profit Communications

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.