Comarch dzieli się wiedzą o usability aplikacji mobilnych – Portal PR - 24PR
Comarch dzieli się wiedzą o usability aplikacji mobilnych

07.11.2009 Kategoria: Imprezy, Technologie. Autor: Comarch Finanse

comarchZ ogromną przyjemnością zapraszamy na prezentację Izabeli Hanus, architekta usability w Centrum Rozwoju Biznesu Comarch SA, dotyczącą współczesnych koncepcji projektowania aplikacji na urządzenia przenośne. Prelekcja odbędzie się w ramach innowacyjnego przedsięwzięcia World Usability Day Tour 13 listopada 2009 w Krakowie.

WUD Tour 2009 to pierwszy w Polsce rajd, w trakcie którego specjaliści usability podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu szeroko pojętej użyteczności. Celem imprezy jest popularyzacja idei użytecznego projektowania m.in. stron internetowych i systemów informatycznych.

Era mobilnego dostępu do usług rozpoczęła się na dobre. Umożliwienie użytkownikom urządzeń mobilnych wykonywania najważniejszych operacji w jak najprostszy sposób oraz jak najszybsze dostarczenie informacji stają się koniecznością. Urządzenia mobilne posiadają jednak ograniczone możliwości. Ekrany niewielkich rozmiarów, utrudnione wprowadzanie danych, różnorodność urządzeń oraz ciągle zmieniający się kontekst korzystania z aplikacji stawiają przed projektantami liczne bariery. Są one jednak do pokonania. Stosowanie wytycznych usability, w tym wytycznych organizacji W3C Mobile Web Best Practices, korzystanie z baz parametrów szerokiej gamy urządzeń mobilnych oraz przeprowadzanie testów z udziałem użytkowników pozwalają zoptymalizować rozwiązania pod katem użyteczności – mówi Izabela Hanus, architekt usability, Comarch SA.

Krakowski World Usability Day odbędzie się 13 listopada 2009 w budynku Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24, sala nr 1, w godzinach 15:00 – 18:30. Wstęp wolny. Organizatorami World Usability Day Tour 2009 są portal webusability.pl oraz firma Janmedia.

Dowiedz się więcej o World Usability Day Tour 2009 >> 

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.