Echo Investment wspiera Caritas Diecezji Kaliskiej – Portal PR - 24PR
Echo Investment wspiera Caritas Diecezji Kaliskiej

03.11.2009 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: EchoInvestment

echo_invest

W odpowiedzi na prośbę kaliskiego Caritasu o pomoc w zbiórce materiałów budowlanych Echo Investment przekazała kilkaset metrów kwadratowych ślusarki okiennej i drzwi.

Pełnowartościowe elementy stolarki pochodzą z rozbieranego budynku dawnego dworca PKS w Kaliszu, w miejscu którego powstanie centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Amber. Wymontowane materiały zostaną wykorzystane przy budowie Domu Życia – Schroniska dla Kobiet.

Ksiądz Ryszard Krakowski, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej w podziękowaniu napisał: „Decydując się na przekazanie okien i drzwi na potrzeby Domu Życia – Schroniska dla bezdomnych kobiet pomagacie Państwo tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Bez wspaniałomyślności wielu ludzi dobrej woli nie bylibyśmy w stanie podjąć adaptacji pomieszczeń w Schronisku.”

Remontowany i rozbudowywany Dom Życia to ośrodek oferujący kobietom pokrzywdzonym przez los schronienie, a także pomoc w przygotowaniu się do samodzielnego życia przez wsparcie duchowe, psychologiczne i prawne.

 

Galeria Amber to 4-kondygnacyjne centrum handlowo – rozrywkowe o powierzchni wynajmowanej ok. 32.000 mkw. Nowoczesny obiekt powstanie przy ul. Górnośląskiej i Trasie Bursztynowej, na terenie byłego dworca PKS w Kaliszu. W Galerii znajdzie się ok. 150 sklepów i punktów usługowych. W programie centrum zaplanowano również 5-salowe kino. Ruch samochodowy w Galerii będzie obsługiwał parking podziemny oferujący ok. 1.200 miejsc postojowych.

Koncepcja architektoniczna Galerii Amber powstaje w poznańskim biurze projektowym Ultra Architects.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II połowę 2010 roku, a zakończenie realizacji na przełomie 2011 i 2012 roku.

 
ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Spółka realizuje również centra handlowo-rozrywkowe w Rumunii i na Węgrzech.

www.echo.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Gepner
Public Relations Manager
Echo Investment SA
Solidarności 36
25-325 Kielce
tel. +48 41 33 33 700
fax +48 41 33 32 700
mob. +48 664 900 700
e-mail: wojciech.gepner@echo.com.pl

Amber

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.