Ekonomiczne przeszklenia okienne – Schüco AWS 70 WF.HI – Portal PR - 24PR
Ekonomiczne przeszklenia okienne – Schüco AWS 70 WF.HI

25.11.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

domsokie, wielkoformatowe przeszklenia to znak rozpoznawczy współczesnej architektury. Są stosowane nie tylko w nowopowstających, lecz także modernizowanych budynkach adaptowanych pod przestrzeń komercyjną. Z myślą o wykonywaniu ekonomicznych struktur przeziernych został stworzony system okienno – fasadowy Schüco AWS 70 WF.HI
W obiektach użytku komercyjnego powszechnie stosuje się wielkopowierzchniowe przeszklenia, takie jak wysokie witryny sklepowe, wykusze czy ściany osłonowe. Ich główną rolą jest zapewnianie niezakłóconego widoku na ekspozycję towaru wewnątrz budynku i dostarczanie odpowiedniej ilości światła. Tego typu rozwiązania powinny cechować się dobrą izolacyjnością cieplną, aby nie przenikała przez nie zbyt duża ilość energii do pomieszczeń latem i nie dochodziło do wyziębiania stref budynku w miesiącach zimowych. Połączeniem praktyczności i estetyki jest system okienno-fasadowy AWS 70 WF.HI, który posiada wygląd aluminiowej fasady i funkcjonalność ciepłych okien z serii Schüco AWS.
Więcej niż okno
Technologia okienno – fasadowa Schüco AWS 70 WF.HI technicznie bazuje na oknach blokowych systemu Schüco AWS 70 BS.HI. Zastosowane rozwiązanie umożliwia wykonywanie przeziernych pasów okiennych o dobrych parametrach cieplnych, a także okien przestrzennych o estetycznym, regularnym podziale po zoptymalizowanych kosztach. Wąskie słupki statyczne nadają strukturze wygląd łudząco przypominający fasadę słupowo-ryglową. Profile te cechują się wąską szerokością słupków i rygli (50 mm) oraz zastosowaniem wąskich skrzydeł okiennych systemu Schüco AWS70 BS.HI, dzięki czemu tworzą strukturę o smukłym wyglądzie (widoczna część ramy ze skrzydłem może wynosić zaledwie 77 mm). Są szczególnie efektywne w stosowaniu przy modernizacji lub adaptacji starych budynków, gdzie występuje potrzeba wymiany stolarki okiennej na gwarantującą zwiększoną emisję światła. Szeroki wybór stylizowanych listew maskujących i przyszybowych, od zaokrąglonych lub z fazowaną krawędzią aż po płaskie kontury o wyglądzie stali konstrukcyjnej, pozwala na realizację indywidualnych zamysłów architektonicznych.
System komfortu i bezpieczeństwa
System okienno – fasadowy Schüco AWS 70 WF.HI zapewnia maksymalną przezierność dzięki zastosowaniu wąskich szerokości czołowych i maksymalizacji powierzchni przeszklonej. Charakteryzuje się także zoptymalizowaną izolacyjnością akustyczną. Zastosowane uszczelnienia chronią wnętrze budynku przed wpływami atmosferycznymi i hałasem ulicznym, co czyni system okienno – fasadowy idealnym rozwiązaniem, także dla ambitnego budownictwa mieszkaniowego. Ochrona przed włamaniem aż do klasy WK3 włącznie oraz możliwość zastosowania ukrytych okuć Schüco TipTronic w wersji z napędem mechatronicznym wynosi funkcjonalność systemu AWS 70 WF.HI na najwyższy poziom. Komfort obsługi wyraża się w możliwości elektrycznego otwierania, zamykania i ryglowania okien. To szczególnie pomocne rozwiązanie w sytuacjach, gdy skrzydło profilu znajduje się poza zasięgiem użytkownika – na dużej wysokości lub w innych trudno dostępnych miejscach. Możliwość programowania czynności systemu lub wykorzystanie czujników temperatury czy CO2 nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, lecz także otwiera opcję zaawansowanej oszczędności energii na wentylację i ogrzewanie. Pomieszczenia mogą być wentylowane w określonych odstępach czasu lub w zależności od występujących w nich warunków.

www.schueco.pl
Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku – od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.
Firma Schüco w Polsce: Schüco International Polska Sp. z o.o.

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.