Ericsson zapewni dostęp do usług lokalizacyjnych 29 milionom abonentów w Indonezji – Portal PR - 24PR
Ericsson zapewni dostęp do usług lokalizacyjnych 29 milionom abonentów w Indonezji

04.11.2009 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: ipis

TELIndosat, drugi co do wielkości operator telekomunikacyjny w Indonezji, wprowadza zaawansowane usługi lokalizacyjne dla 29 milionów swoich abonentów, wykorzystując technologię firmy Ericsson. Usługi te polegają na dostarczaniu informacji dostosowanych do miejsca, w którym znajduje się użytkownik. Umożliwiają one np. sprawdzenie, gdzie znajduje się członek rodziny i jakie jest natężenie ruchu samochodowego w danej chwili. Mogą też zostać wykorzystane do wysyłania alarmów przez służby bezpieczeństwa publicznego.

Indonezja jest czwartym krajem na świecie pod względem liczby ludności. Ma ponad 230 milionów mieszkańców. Liczba użytkowników telefonii mobilnej wynosi tam obecnie około 120 milionów, co oznacza penetrację rynku na poziomie niewiele ponad 50%. Każdego roku przybywa 17 milionów nowych abonentów.

Usługi lokalizacyjne rozszerzają dotychczas używane aplikacje mobilne o element miejsca, w którym znajduje się użytkownik. Są więc bardziej spersonalizowane i lepiej spełniają oczekiwania firm oraz użytkowników indywidualnych dotyczące bezpieczeństwa, wydajności i wygody. Przedsiębiorstwom ułatwiają m.in. efektywniejsze wykorzystanie personelu usługowego i zarządzanie flotą środków transportu poprzez śledzenie pojazdów na trasach. Klient indywidualny może np. zostać powiadomiony o wyprzedaży garniturów męskich w pobliskim domu towarowym, jeżeli oczywiście sobie takich informacji zażyczy.

Usługi te są coraz częściej wykorzystywane w celach związanych z handlem i reklamą. Każdy użytkownik może zdefiniować dla siebie strefy (w domu, w pracy itp.), w których będą obowiązywać stawki specjalne za połączenia telefoniczne. Aplikacje lokalizacyjne pomagają też w ratowaniu ludzi, ponieważ umożliwiają odpowiednim służbom dokładne określenie położenia użytkownika. Mogą również posłużyć do wysyłania alarmów o trzęsieniach ziemi lub tsunami.

Od października 2009 r. ponieważ aplikacje rozszerzonych usług lokalizacyjnych są już dostępne dla każdego telefonu, więc Indosat może dotrzeć z nową ofertą do wszystkich swoich abonentów. Użytkownik bez problemu znajdzie np. restaurację za pomocą zwykłego telefonu z protokołem WAP (Wireless Appliocation Protocol). Aplikacja, współdziałając z komponentami technologii firmy Ericsson, określi jego położenie i dostarczy mu listę restauracji znajdujących się w określonej odległości. Coraz więcej telefonów jest dziś wyposażonych w system GPS, co pozwala na świadczenie takich usług z dokładnością do 10-30 metrów.

„Nasza oferta zyskała nowy wymiar” – mówi Guntur S. Siboro, dyrektor ds. marketingu w firmie Indosat. „Dzięki usługom lokalizacyjnym klienci mogą zaoszczędzić czas oraz zwiększyć swoje bezpieczeństwo i efektywność działania”.

Arun Bansal, prezes firmy Ericsson Indonesia, dodaje: „Nasze rozwiązanie ma już dobrą pozycję na rynku. Cieszymy się, że zyskaliśmy pierwszego klienta w Azji Południowo-Wschodniej. To wspaniałe, że razem z firmą Indosat możemy udostępnić nowoczesne usługi 29 milionom nowych klientów”.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich” poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 175 krajach, w 2008 roku ponad 75.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 32,2 miliardów USD (209 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach OMX Nordic Exchange Stockholm i NASDAQ.

Zapraszamy na

www.ericsson.com/pl
www.twitter.com/ericsson_poland
www.youtube.com/ericssonpolska

Ericsson

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.