Nowa strategia, zarząd i siedziba UBIK BC – Portal PR - 24PR
Nowa strategia, zarząd i siedziba UBIK BC

26.11.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

P0W ciągu ostatnich miesięcy firma UBIK Business Consulting przeprowadziła kilka udanych projektów doradczo-inwestycyjnych w sektorze startupów technologicznych. W związku z sukcesami w tym obszarze, przyjęta została nowa strategia biznesowa. Jej celem jest koncentracja działań konsultingowych polegająca na wsparciu merytorycznym i biznesowym przedsięwzięć związanych z innowacjami. UBIK Business Consulting będzie teraz przede wszystkim wspierał firmy rozwijające działalność w sektorze nowych technologii, korzystając z dotychczasowych doświadczeń zarówno w doradztwie strategicznym jak również w zakresie wsparcia zarządczego dla projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Firma stawia sobie za cel stworzenie centrum kompetencji na najwyższym światowym poziomie, które pozwolą polskim firmom pozyskiwać cenne kontakty, unijne fundusze, a także inwestorów instytucjonalnych z całego świata. Nowe podejście przyniosło Spółce wymierne efekty w postaci bezprecedensowego sukcesu polskiego startupu. Polska firma informatyczna Codility przy merytorycznym wsparciu ze strony UBIK Business Consulting (inwestora mniejszościowego) znalazła się w elitarnym gronie zwycięzców tegorocznego europejskiego konkursu Seedcamp w Londynie, a co za tym idzie utorowała sobie drogę do nowych możliwości rozwoju na rynku globalnym.

W wyniku przyjęcia nowych założeń biznesowych udziałowcy UBIK Business Consulting podjęli kilka kluczowych decyzji organizacyjnych. Na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany 20 listopada 2009 r. dotychczasowy Partner, Adam Gnabasik, absolwent MBA University of Minnesota – SGH, posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami w branży teleinformatycznej oraz na rynku kapitałowym. Spółka zmieniła również swoją siedzibę i obecnie jej biura znajdują się w Warszawskim Centrum Finansowym przy ul. Emilii Plater 53. Nowa strategia przewiduje również w przyszłości powołanie funduszu zalążkowego dla startupów, którego udziałowcem będzie UBIK Business Consulting. Dotychczasowy Prezes i Partner Zarządzający UBIK BC, Krzysztof Kowalczyk podjął się misji pokierowania w Londynie firmą Codility, gdzie pełnić będzie funkcję CEO. Z punktu widzenia UBIK Business Consulting, nowa rola Krzysztofa Kowalczyka, nie tylko pozwoli na przetarcie szlaków rozwijania polskich startupów w wymagającym międzynarodowym środowisku, ale także na poszerzenie kompetencji i kontaktów międzynarodowych prowadzących w rezultacie do kojarzenia inwestorów z polskimi podmiotami wspieranymi przez Spółkę.

„Jestem przekonany że nowa strategia UBIK BC pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie olbrzymiego potencjału jaki reprezentują młodzi polscy przedsiębiorcy, których zapał jest widoczny po ilości wniosków o dofinansowanie w POIG 8.1 – liczę też na to, że dzięki pomocy takich firm jak UBIK BC oprócz pozyskania finansowania będą oni zdolni do wykreowania nowoczesnych podmiotów gospodarczych zwiększających konkurencyjność polskiej gospodarki na rynku europejskim i światowym.” – mówi Adam Gnabasik, nowy Prezes UBIK Business Consulting.

UBIK Business Consulting

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.