Pośrednicy w obrocie nieruchomościami wizytówką Happy House – Portal PR - 24PR
Pośrednicy w obrocie nieruchomościami wizytówką Happy House

16.11.2009 Kategoria: INTERNET, NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

trafW dzisiejszych czasach, gdy dla wielu z nas Internet stał się niezastąpionym narzędziem w wielu obszarach, należy się zastanowić czy to jest najlepsze rozwiązanie. Istnieją bowiem dziedziny, w których warto skorzystać z pomocy osób z odpowiednim doświadczeniem, a przede wszystkim uprawnionych do tego przez odpowiednie licencje. Jedną z takich dziedzin jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Kupno domu, luksusowego apartamentu lub wygodnego mieszkania to skomplikowany proces, składający się z różnych etapów i trudności, przez które musi przebrnąć potencjalny klient. Aby złagodzić choć trochę te nieprzyjemne aspekty, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami, który dzięki swojemu doświadczeniu doradzi najlepsze rozwiązanie. Tego typu wsparcie oferuje Happy House, firma wchodząca w skład grupy kapitałowej Happy Group.

Kim jest pośrednik w obrocie nieruchomościami?
Według ustawodawstwa polskiego (Ustawa o Gospodarce Nieruchomościami z dn. 21 sierpnia 1997 r.), pełnoprawnym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami jest osoba posiadająca licencję zawodową. Kiedyś, aby ją otrzymać należało zdać trudne państwowe egzaminy, które w wielu przypadkach odstraszały przyszłych adeptów tego zawodu. Obecnie aby otrzymać licencję, należy ukończyć kierunkowe studia podyplomowe oraz odbyć sześciomiesięczne praktyki zawodowe, by móc kompleksowo i profesjonalnie obsługiwać klientów na rynku nieruchomości. Osoby bez takiej licencji mogą jedynie asystować u boku pośrednika ją posiadającego. W dzisiejszych realiach rynkowych proces pozyskiwania licencji, nie jest wystarczającym przygotowaniem do wykonywania tego zawodu. Happy House, jako młode i odpowiedzialne biuro nieruchomości, stawia na najwyższy poziom świadczonych usług. Dlatego też kładzie bardzo duży nacisk na rozwój pracowników, w tym kierunku, aby w momencie uzyskania przez nich pełnej samodzielności byli przygotowani do obsługi klientów firmy zgodnie z jej wysokimi standardami.

Obsługa Klienta w Happy House
Wiele firm z branży ukrywa fakt, że obsługujące klientów osoby nie są w pełni uprawnione do wykonywania swoich obowiązków. W Happy House, pod okiem licencjonowanego pośrednika i przy jego fachowym wsparciu, klientów obsługują tylko doradcy, którzy zostali do tego odpowiednio przygotowani i są w trakcie procesu pozyskiwania licencji. Każdy doradca klienta w Happy House to osoba z wyższym wykształceniem, znająca płynnie przynajmniej jeden język obcy i mająca doświadczenie w obsłudze wymagających klientów. „Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pełną kontrolę nad jakością usług, jakie oferujemy naszym klientom” – mówi Sławomir Bilik, Prezes Happy Group (happy.pl). „Mając na uwadze zaufanie, jakim obdarzają nas klienci, pragniemy odwdzięczyć się im najwyższymi standardami pracy. Będąc młodym biurem obrotu nieruchomościami staramy się kłaść duży nacisk na przygotowanie naszych pracowników do wykonywania ich zawodu. Dlatego zdecydowaliśmy się na model , która nie tylko sama się rozwija, ale również wspomaga rozwój swoich pracowników. Dzięki takiemu założeniu, mamy pewność, że osoby, które pod naszymi skrzydłami zdobywają doświadczenie zawodowe i przy naszym wsparciu otrzymają licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami, będą najlepszą wizytówką firmy i wartości, jakim ona hołduje” – podsumowuje S. Bilik.

Dobry pośrednik nieruchomości jest odpowiedzialny za kojarzenie stron, negocjacje i przeprowadzanie transakcji na rynku nieruchomości, włączając w to przygotowanie i weryfikowanie pod kątem formalnym dokumentów z nią związanych. Przede wszystkim jednak pełni on rolę doradcy, który pomoże klientowi przejść przez trudny proces zakupu mieszkania lub domu. Większość klientów w kupno „wymarzonego gniazdka” inwestuje cały swój majątek, dlatego też rola i odpowiedzialność pośrednika w procesie zakupu nieruchomości marzeń jest ogromna. Posiadając doświadczenie i wiedzę o rynku, jest w stanie dobrać odpowiednią ofertę, uwzględniając rzeczywiste potrzeby i możliwości klienta. Ponadto profesjonalny pośrednik oprócz przygotowania merytorycznego, powinien w swej pracy kierować się tzw. należytą starannością, zasadami etyki oraz dbać o przestrzeganie standardów zawodowych, które przyswoić może jedynie w otoczeniu pozytywnych wzorców. Happy House, jest firmą której celem jest promowanie dobrych przykładów i standardów w branży.

Good One PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.