Urządzić, ale jak? – Portal PR - 24PR
Urządzić, ale jak?

03.11.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

farbaPolacy coraz częściej zaczynają traktować urządzanie domu jak sztukę. Dziś wynajęcie dekoratora wnętrz nie jest kaprysem, tak samo jak zakup zrealizowanych na zamówienie mebli.

Czasy, w których podczas urządzania domu należało liczyć się z niewielkim wyborem materiałów i brakiem fachowej pomocy, skończyły się dwie dekady temu. Dziś nasze możliwości w dekorowaniu i upiększaniu ogranicza jedynie wyobraźnia oraz zasobność portfela. Jeżeli tylko dysponujemy odpowiednimi środkami oraz własną wizją, wnętrze naszego domu może wyglądać jak tylko chcemy.

Kursy czy książki uczące wystroju stają się coraz bardziej popularne. Już za kilkadziesiąt złotych możemy stać się właścicielem ilustrowanego przewodnika, pokazującego co robić, a czego unikać podczas urządzania mieszkania, czy domu. Dwutygodniowy kurs to koszt nawet kilkuset złotych, czyli prawie tyle co wynajęcie na kilka godzin profesjonalnego dekoratora. Dlatego szkolenie warto potraktować jako hobby, a nie przygotowanie do wykonywania tego zawodu. Co jednak zrobić, gdy mimo dobrych pomysłów przeszkodą staje się brak odpowiednich przedmiotów?

Katalogi popularnych sieci meblowych kuszą niskimi cenami i możliwością skompletowania całego wnętrza bez wychodzenia z domu. Dodatkowym atutem dla pragnących zaoszczędzić – jest możliwość samodzielnego złożenia zamówionych mebli, co jeszcze bardziej obniża ich koszt. Przeciw takiemu rozwiązaniu przemawiają dwa argumenty. Pierwszy to często niska jakość oferowanych produktów, na którą niewątpliwie wpływa możliwość wielokrotnego składania i rozkładania gotowych elementów. Inny powód to fakt, że kupując meble w dużej sieci będziemy mogli powiedzieć o nich wszystko, ale nie to, że są wyjątkowe i niepowtarzalne.

– Często wchodząc do czyjegoś domu można podać dokładną stronę katalogu, gdzie wcześniej widniał dany zestaw w identycznej aranżacji – mówi Grzegorz Rusek z firmy DIVA – Dlatego coraz częściej Klienci decydują się na zakup mebli realizowanych na indywidualne zamówienie. Dzięki temu mają pewność, że dany stół, kanapa, komoda czy krzesło są naprawdę niepowtarzalne. Prawdziwą gwarancję wyjątkowości dają przedmioty zrobione według indywidualnych sugestii.

Urządzanie domu traktowane jest współcześnie jak sztuka. Warto pamiętać, że o prawdziwej wartości wnętrz decydują przede wszystkim: oryginalny pomysł i osobowość twórcy.

inplusPR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.