4 nowe franczyzy i 140 sklepów KOMFORT – Portal PR - 24PR
4 nowe franczyzy i 140 sklepów KOMFORT

08.12.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

A5W listopadzie 2009 roku spółka Sklepy KOMFORT S.A., lider rynku pokryć podłogowych w Polsce, otworzyła 4 nowe placówki franczyzowe, zwiększając tym samym do 140 liczbę wszystkich posiadanych salonów.

Nowe sklepy partnerskie zostały otwarte w Pabianicach, Tczewie, Chełmie i Suwałkach. To kolejny duży krok w rozwoju sieci franczyzowej Komfortu, która wystartowała w maju 2008 r.
W 2009 roku zwiększyła się ona o 12 nowych lokalizacji i liczy teraz 18 punktów.
Sklepy franczyzowe otwierane są w miastach liczących od 30 do 100 tys. mieszkańców. Spełniają wszystkie standardy sieci w zakresie aranżacji powierzchni sprzedaży, szerokości oferty produktów i usług oraz jakości obsługi. Wyposażone są w unikalny zintegrowany system informatyczny, którego część logistyczna opiera się na dostawach z magazynu centralnego spółki w Strykowie.
Franczyzobiorcy oprócz podstawowego asortymentu jakim są podłogi mogą także oferować wprowadzone w tym roku do sieci nowe branże: drzwi oraz firany i zasłony.
Sieć sklepów własnych zwiększyła się w tym roku o 8 placówek w kraju (lokując się przede wszystkim w centrach handlowych i retail parkach w dużych miastach) i 2 za granicą (Czechy: Ołomuniec i Pilzno). Łącznie liczy 122 salony.
Równolegle realizowana jest strategia poszerzania asortymentu oferowanego przez sieć Komfort. Nowe branże – drzwi oraz firany i zasłony dostępne są już w 1/5 wszystkich sklepów.

————————
Firma Sklepy KOMFORT S.A., ekspert w dziedzinie podłogowych materiałów wykańczania wnętrz, powstała w 1992 roku w Szczecinie. W ciągu 17 lat działalności spółka stała się nowoczesną siecią handlową, liczącą ponad 120 sklepów zlokalizowanych na terenie całej Polski. W kwietniu 2007 r. sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych największych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów. W 2008 r. KOMFORT otworzył nowe biuro w Łodzi, dokąd przeniósł centralę operacyjną, aby skuteczniej zarządzać siecią sklepów. W Strykowie pod Łodzią ulokowany jest należący do spółki największy i najnowocześniejszy magazyn dystrybucyjny wykładzin zrolowanych w Europie Środkowej.
W 2008 roku KOMFORT zaczął rozwijać sieć poprzez franszyzę. Sklepy franczyzowe są otwierane w miastach 30 – 100 tys. mieszkańców. Obecnie działa 18 salonów partnerskich.
W 2009 roku Komfort otworzył pierwsze dwa sklepy w Czechach – w Ołomuńcu i w Pilźnie.
Firma Sklepy KOMFORT S.A. jest największym dystrybutorem pokryć podłogowych na polskim rynku, oferującym klientom blisko 4000 wzorów wykładzin dywanowych i elastycznych, 1000 wzorów paneli podłogowych i drewna oraz ponad 3000 wzorów dywanów. Firma aktywnie rozwija także ofertę usług, związanych z montażem i pielęgnacją pokryć podłogowych. Specjalnie z myślą o klientach instytucjonalnych powstała kolekcja KONTRAKT, obejmująca produkty przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej.
W 2009 roku do oferty wprowadzone zostały nowe branże: firany i zasłony, drzwi, schody. Strategią firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, dostosowanych do upodobań klientów i inspirowanych najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. W sklepach sieci KOMFORT czekają eksperci, którzy służą radą i pomocą na każdym etapie aranżacji podłogi – od projektu, poprzez wybór produktów i montaż, aż po czyszczenie i konserwację. Sieć KOMFORT zatrudnia w Polsce ponad 1300 pracowników.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.