CodeTwo Public Folders usprawnia pracę grupową w firmach – Portal PR - 24PR
CodeTwo Public Folders usprawnia pracę grupową w firmach

02.12.2009 Kategoria: Systemy IT. Autor: ipis

personelWsparcie dla Windows 7, Windows Server 2008 oraz dla Microsoft Office 2010, usprawnione protokoły komunikacji i uproszczona instalacja to najnowsze funkcjonalności programu CodeTwo Public Folders. Od początku grudnia aplikacja jest dostępna do pobrania na stronie internetowej producenta, spółki CodeTwo.

CodeTwo Public Folders służy do współdzielenia w Microsoft Outlook wybranych folderów poczty, kontaktów, kalendarzy, dokumentów Office z innymi użytkownikami sieci firmowej lub domowej. – Wersja 4.5 współpracuje z takimi systemami jak Windows 7, Windows Server 2008 oraz Windows Server 2008 R2 – mówi Michał Bednarz, właściciel CodeTwo. – Aplikacja jest również w pełni kompatybilna z najnowszym dzieckiem Microsoftu, pakietem Office 2010.

Oprócz dostosowania aplikacji do nowych Windowsów programiści CodeTwo opracowali także szereg zmian mających na celu ułatwienie pracy z samym programem CodeTwo Public Folders 4.5. Są to m.in.: nowa opcja w menu kontekstowym dla folderów prywatnych, pozwalająca na szybkie rozpoczęcie współdzielenia folderu, wsparcie indeksowania w Windows Desktop Search oraz współpraca z indekserami systemów Vista oraz Windows 7, zmienione algorytmy synchronizacji ułatwiające przy przechodzenie pomiędzy trybami offline i online, lepsza synchronizacja pomiędzy wtyczkami Outlooka dzięki kompresji danych.

– Inne usprawnienia ucieszą z pewnością administratorów serwerów w firmach. Skracają czas instalacji programu, a czas to zasób, którego w żadnej firmie nie jest za dużo – podkreśla Michał Bednarz. – Aby uprościć instalację, połączyliśmy dwa dotychczas niezależne pliki instalacyjne modułu klienta i serwera w jeden instalator. Co więcej – instalator sprawdza wersję programu na komputerze i sugeruje konieczność aktualizacji. Usprawniliśmy również system licencjonowania, eliminując konieczność odczytywania i przesyłania nam kodów rejestracji programu.

CodeTwo Public Folders to jeden ze sztandarowych produktów spółki CodeTwo. Aplikacja wspiera pracę grupową w firmach poprzez usprawnienie przepływu danych pomiędzy komputerami podłączonymi do jednej sieci. Program posiada te same funkcjonalności w zakresie współdzielenia folderów i danych w MS Outlooku co Microsoft Exchange Server. Dzięki temu z powodzeniem zastępuje o wiele droższe rozwiązanie Microsoftu.

Przykładowym zastosowaniem CodeTwo Public Folders jest nadzór nad realizacją zadań w firmie. Dzięki takim funkcjonalnościom jak współdzielenie kalendarzy czy przychodzącej poczty e-mail menedżer wie, na jakim etapie realizacji znajdują się zadania, który członek zespołu i kiedy ma spotkania z kontrahentami, a także na jakim etapie realizacji znajdują się np. zamówienia czy odpowiedzi na zapytania ofertowe przychodzące do firmy. – Nasza aplikacja pomaga stworzyć w firmie wiele scenariuszy pracy grupowej, wszystkie w oparciu o współdzielone dowolne foldery w Outlooku – mówi Michał Bednarz.

Podstawowe funkcje programu CodeTwo Public Folders:

* tworzenie wspólnych kalendarzy i planowanych spotkań,
* budowanie wspólnej bazy kontaktów i książki adresowej,
* udostępnianie poczty innym użytkownikom,
* podgląd i wspólne planowanie zadań przez grupę,
* udostępnianie grupie folderów osobistych,
* współdzielenie biblioteki dokumentów elektronicznych,
* tworzenie elektronicznych tablic ogłoszeń i grup dyskusyjnych,
* możliwość pracy poza siecią w trybie offline.

Link do pliku instalacyjnego (12,1 MB):

www.codetwo.pl/downloads/CodeTwoPublicFoldersSetupPL.exe

O spółce CodeTwo:

Spółka software’owa CodeTwo z siedzibą w Jeleniej Górze zajmuje się tworzeniem wysoko wyspecjalizowanego oprogramowania dla platformy Microsoft Exchange Server i programu Microsoft Outlook. Firma oferuje rozwiązania wspierające pracę grupową w przedsiębiorstwach oraz procesy zarządzania zasobami, pocztą elektroniczną i zadaniami.

Z rozwiązań oferowanych przez CodeTwo korzysta obecnie ponad 4000 firm na całym świecie, głównie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, a także krajach Unii Europejskiej. Wśród klientów spółki znajdują się m.in. koncern medialny CBS, T-Systems, China Mobile, PLL LOT, Pekao SA, Grupa Lotos S.A., Skanska S.A., a także urzędy i instytucje: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Najważniejsze produkty dolnośląskiej firmy to: CodeTwo Public Folders – program do współdzielenia z innymi użytkownikami sieci firmowej lub domowej w Microsoft Outlook wybranych folderów poczty, kontaktów, kalendarzy i zadań oraz program CodeTwo Exchange Rules – rozwiązanie służące do dołączania firmowych, jak również indywidualnych stopek do wysyłanych wiadomości bez potrzeby ingerencji użytkowników. W ofercie firmy znajdują się również dedykowane rozwiązania (m.in. system do zarządzania wnioskami urlopowymi pracowników firmy, program służący do tworzenia kopii zapasowych danych serwera Microsoft Exchange, rozwiązanie usprawniające zarządzanie tradycyjną, papierową korespondencją firmową) oraz darmowe dodatki do programu Microsoft Outlook.

PR time

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.