Cztery produkcje Grupy Kapitałowej ATM nominowane do Telekamer 2010! – Portal PR - 24PR
Cztery produkcje Grupy Kapitałowej ATM nominowane do Telekamer 2010!

16.12.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

B1„Ranczo”, „Moment prawdy”, „Ojciec Mateusz” oraz „Tancerze” nominowani do Telekamer 2010! W plebiscycie głosować można także na aktorów: Magdalenę Walach, Marcina Dorocińskiego oraz Cezarego Żaka, znanych widzom z produkcji Grupy ATM – największego niezależnego producenta programów telewizyjnych. Plebiscyt potrwa do 31 grudnia 2009 roku, a wyniki głosowania zostaną ogłoszone podczas ceremonii wręczenia statuetek Telekamer Tele Tygodnia, która planowana jest na 25 stycznia 2010.
Aż 4 produkcje spółek Grupy ATM otrzymały nominacje do Telekamer 2010. W tym roku do rywalizacji o statuetkę stanęły trzy seriale (w dwóch kategoriach), jeden teleturniej oraz trzech aktorów znanych z produkcji Grupy ATM.
„Telekamery to jedna z najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych, tym bardziej cieszymy się z uzyskanych nominacji. Mamy nadzieję, że fani i wierni widzowie naszych produkcji, wesprą nas w rywalizacji o statuetkę, pozwalając nam tym samym powtórzyć ubiegłoroczny sukces „Rancza” i stanąć na najwyższym podium” – mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes zarządu ATM Grupy.
Nominacje spółek Grupy ATM do nagrody Telekamery Tele Tygodnia 2010:
Polski serial oryginalny:
„Ranczo” (produkcja Studio A) bijący rekordy popularności serial, który pokazuje obraz Polaków w krzywym zwierciadle. Serial otrzymał nagrodę Telekamery 2009 w kategorii “Serial Komediowy”, a także „Super Telekamerę Roku”.
Adaptacja serialu zagranicznego:
„Ojciec Mateusz” (produkcja Baltmedia) zachwycił widzów od pierwszego odcinka. Opowiada o przygodach księdza, który po powrocie z misji na Białorusi zostaje skierowany do pracy w małej parafii. Jako proboszcz wspólnie z zaprzyjaźnionym policjantem rozwiązuje zagadki kryminalne oraz niesie pomoc swoim parafianom, a także wszystkim, którzy są w potrzebie.
„Tancerze” (produkcja ATM Grupa) – pierwszy serial taneczno-muzyczny w Polsce. Energetyczna, wzruszająca i piękna opowieść o uczniach prestiżowej akademii sztuk scenicznych, których łączy jedno – pasja do tańca, śpiewu i muzyki. Serial zrealizowano na podstawie hiszpańskiego formatu zainspirowanego – wielokrotnie nagradzaną – amerykańską produkcją pt. „Fame”.
Teleturniej:
„Moment prawdy” (produkcja ATM Grupa) – pierwszy tego typu teleturniej w Polsce, w którym prawdomówność graczy sprawdza wariograf, a stawką w grze są duże pieniądze. Prowadzącym w polskiej wersji programu jest dziennikarz radiowy i telewizyjny Zygmunt Chajzer.
Aktorka:
Magdalen Walach odtwórczyni jednej z głównych ról w serialu „Tancerze”, gdzie doskonale zagrała utalentowaną artystkę i nauczycielkę, która skrywa błędy z przeszłości.
Aktor:
Marcin Dorociński wykładowca uczelni artystycznej w serialu „Tancerze” oraz Cezary Żak – najlepiej znany widzom z podwójnej roli w jednym z najpopularniejszych polskich seriali „Ranczo”.
Więcej informacji o produkcjach ATM Grupy dostępnych jest na www.atmgrupa.pl
Informacje dodatkowe:
ATM Grupa to największy – działający od 1992 roku – niezależny polski producent telewizyjny. Spółka posiada ponad 15% udziałów w rynku, którego wartość określana jest na niemal 800 mln. zł. Jako jedyna firma w tym sektorze dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym świadczenie pełnej gamy usług w zakresie przygotowania i produkcji programów telewizyjnych (studia nagrań i sprzęt). Spółka produkuje programy telewizyjne na zlecenie Telewizji Polsat, Polskich Mediów (TV4) oraz Telewizji Polskiej.
W skład Grupy Kapitałowej ATM wchodzi 11 firm: ATM Grupa SA – zajmująca się produkcją telewizyjną i filmową, która jest właścicielem spółek: ATM System – wynajmującej sprzęt i studia telewizyjne, ATM Investment – budującej i wynajmującej nieruchomości, a także utrzymującej bazę hotelową na potrzeby produkcji filmowej. W ostatnim czasie ATM Grupa realizuje strategię konsolidacji rynku usług produkcji telewizyjnej i przejmuje podmioty z sektora niezależnych producentów: Profilm – jest jedną z najstarszych niezależnych firm zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną w Polsce, AUT – firma prowadzi działalność w zakresie wynajmu sprzętu, organizacji produkcji i zespołów produkcyjnych, realizacji filmów, programów i innych projektów telewizyjnych oraz postprodukcji filmowej i telewizyjnej, Studio A – firma specjalizuje się w produkcji komediowych seriali telewizyjnych, filmów fabularnych, programów rozrywkowych, talk-show oraz programów publicystycznych i teleturniejów, a także MT Art. – specjalizuje się w produkcji seriali i filmów fabularnych; Baltmedia – polskiego studia telewizyjno-filmowego; ATM Studio – zajmującego się prowadzeniem inwestycji związanej z budową i eksploatacją nowoczesnego Centrum Produkcji Filmowo-Telewizyjnej w Warszawie; ATM FX – ATM FX – odpowiedzialnej za realizację filmowych i telewizyjnych efektów specjalnych.
Dodatkowo, w grudniu 2008 roku ATM Grupa wraz z Agorą utworzyły spółkę A2 Multimedia, zajmującą się produkcją i dystrybucją formatów wideo udostępnianych przez Internet.
ATM Grupa produkuje programy telewizyjne na zlecenie największych polskich nadawców. Wśród realizowanych formatów są:
• Wybrane seriale i telenowele spółki ATM Grupa SA: „Pierwsza Miłość”, „Tancerze”, „Ekipa”, „Pitbull”, „Świat wg Kiepskich”, „I kto tu rządzi”, „Fala zbrodni”, „Warto kochać”, „Tango z Aniołem”, „Biuro kryminalne”, teleturnieje i programy rozrywkowe: „Wysportowani”, „Moment prawdy”, „Kłamczuch”, „Fort Boyard”, „Strzał w 10”, „Gra w ciemno”, „Awantura o kasę”, „Życiowa szansa”, „Daję słowo”, „Oto jest pytanie”, „Przetrwanie”, „Rosyjska ruletka”, talk show: „Willa”, „Zerwane więzi”, reality show: („Big Brother” oraz „Fabryka gwiazd” – wspólnie z Endemol Polska, „Bar” – sześć edycji, „Dwa światy”, „Amazonki”, „Gladiatorzy”, „Łysi i Blondynki”, „J&J czyli Jola i Jarek”, makeover show: „Chcę być piękna”, programy animowane: „Saloon gier,” programy muzyczne, biograficzne i dokumentalne oraz reklamy telewizyjne.
• Wybrane produkcje spółki Profilm: serial: „Siostry”, teleturnieje i programy rozrywkowe: np. „Od przedszkola do Opola” „Babcia Róża i Gryzelka”, „Pazury Skiby”, publicystyczne: np. „Bez znieczulenia”, film fabularny: „O dwóch takich, co nic nie ukradli” oraz teatry telewizji, m.in.: „Toksyny”, „Naczelny”. W październiku 2009 roku na ekranach kin pojawił się film fabularnego „Miasto z morza”, a na wiosnę 2010 roku planowana jest premiera komedii Janusza Kondratiuka „Milion dolarów”;
• Wybrane produkcje spółki Studio A: serial: „Ranczo”, „Doręczyciel”, „Halo Hans!”, ”Miodowe lata”, „Kasia i Tomek”, „Camera Cafe”, film fabularny: ”Ranczo Wilkowyje”, telewizyjne programy rozrywkowe i talk show: „Orzeł czy reszta”, „Happy Hour”; „Męski punkt widzenia”;
• Najważniejsze Produkcje spółki A2Multimedia: Platforma tivi.pl: „Bee like Avril Lavigne”, „Klatka.B”, „Pitu, Pitu”, „Łazienka”, „Blog obok” czy „Waga”;
• Wybrane Produkcje M.T. Art. Sp.z o.o.: „Niesamowite historie”, „Złotopolscy”;
• Najważniejsze produkcje Baltmedia: „Ojciec Mateusz”;
• Koprodukcja z MTL Maxfilm: „Dlaczego nie!”;
• Koprodukcja z Dziki Film: film fabularny „Pitbull”;
• Koprodukcja z Gutek Film: film fabularny „Bracia Karamazow”.
ATM Grupa, jako jedyny polski producent sprzedaje licencje na swoje programy odbiorcom zagranicznym, m.in. do Nowej Zelandii (Awantura o kasę), do Włoch, Grecji, Czech oraz Hiszpanii (Gra w ciemno), a także do Irlandii i na Ukrainę licencję na reemisję serialu „Pierwsza miłość”. W 2008 roku ATM Grupa sprzedała także licencję na reality show – „Goli i Bosi”, czyli „Min El Zero” libańskiemu producentowi telewizyjnemu IMAGIC.
Produkcje spółkek Grupy Kapitałowej ATM stale otrzymują szereg nagród i wyróżnień. W 2009 roku serial „Ranczo” zdobył Telekamerę i Super Telekamerę tygodnika Tele Tydzień. W lipcu 2008 roku na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach serial „Ranczo” zdobył złotą gwiazdę dla najlepszego komediowego serialu nie medycznego. W tym samym roku produkcja uzyskała również nominację w konkursie Telekamery Tele Tygodnia 2008 w kategorii serial komediowy. Ponadto, w 2008 roku sitcom „Halo Hans” został nominowany do nagrody „Złotej Róży” w prestiżowym, międzynarodowym festiwalu Rose d’Or. Jest to – po „Pierwszej miłości” – druga już nominacja w historii dla serialu Grupy ATM. Na początku 2008 roku – w konkursie Telekamery 2008 nominacje do nagród uzyskało aż sześć produkcji: „Świat według Kiepskich”, „I kto tu rządzi”, „Pitbull”, „Fala Zbrodni”, „Pierwsza Miłość” oraz „Ranczo”. W 2007 roku podczas festiwalu filmowego „Wakacyjne kadry” w Cieszynie w kategorii najlepszy serial sensacyjny zwyciężył „Pitbull”, a w kategorii najlepszy serial komediowy – serial „Ranczo”. „Złote Podkowy” dostali: Agnieszka Dygant dla najlepszej aktorki w serialu sensacyjnym (za rolę Czarnej w serialu „Fala Zbrodni”), a Cezary Żak, za najlepszą, (podwójną) rolę męską w serialu komediowym „Ranczo”. Sitcom „Świat według Kiepskich” dwukrotnie nagrodzono Telekamerą w kategorii najlepszy serial komediowy, a trzykrotnie podczas Festiwalu Dobrego Humoru. Laureatem Telekamery jest także Krzysztof Ibisz, prowadzący reality show „Bar” i teleturniej „Awantura o Kasę”. Serial kryminalny „Fala zbrodni” został natomiast nagrodzony Teleekranem.
www.atmgrupa.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.