DWA MILIONY ZŁOTYCH dla krakowskich dzieci – Portal PR - 24PR
DWA MILIONY ZŁOTYCH dla krakowskich dzieci

12.12.2009 Kategoria: sponsoring. Autor: ipis

dzieci20 000 dzieci z Krakowa i okolic otrzyma przed Świętami nie lada prezent: na ręce 10 instytucji i organizacji pożytku publicznego Bonarka City Center przekazała specjalne bony, do zrealizowania przez dzieci.

Stowarzyszenie „U Siemachy”, MOPS Kraków i Wieliczka, Caritas, Stowarzyszenie Wiosna, Stow. Brata Alojzego Kosiby, PCPR Wieliczka, Parafia Redemptorystów w Podgórzu, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Miechowie i Stowarzyszenie Jeż – to beneficjenci, którzy w imieniu swoich wychowanków odebrali bony w dn. 10 grudnia 2009. Oni także zajmą się przekazaniem prezentu dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. A uda się pomóc naprawdę wielu – bony trafią do 20 tys. dzieci.
Trudno obdarować kogoś dobrze i mądrze, dlatego też bony przekazujemy nie bezpośrednio dzieciom, ale poprzez Organizacje, które są do tego powołane i które dobrze wiedzą, jak powinna taka pomoc wyglądać. A Bonarka – pomaga pomagać – mówi Dariusz Rudziński, Dyr. Zarządzający BCC.
Najwięcej bonów, bo aż dla 9 431 dzieci, otrzymał krakowski MOPS. Następnie – Stowarzyszenie „U Siemachy” – dla 6 tys. dzieci, Caritas – dla 1 tys. dzieci.
MOPS przekaże bony dzieciom z rodzin objętych pomocą społeczną w Krakowie, dzieciom w rodzinach zastępczych. Bony trafią również do dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych (świetlic i domów dziecka) prowadzonych przez organizacje pozarządowe oraz dzieci z placówek prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków. Dzieci będą mogły kupić wymarzony prezent, na który nie stać ich rodziców lub opiekunów.
Pomaganie innym to duża sztuka – mówi ks. Andrzej Augustyński – szef Stowarzyszenia „U Siemachy” – Trzeba mieć talent, pasję i doświadczenie. Umiejętne obdarowywanie innych to ważny sposób na okazywanie im szacunku. Dlatego cieszę się, że nasza wspólna akcja z Bonarką ma nie tylko rozmach, ale i klasę! Przyniesie wiele radości na Boże Narodzenie”.

20 000 bonów po 100 zł – dla każdego dziecka zostało przewidziane 10 bonów po 10 zł. Bony są podarunkiem pracowników Bonarka Management oraz głównego inwestora Galerii – Prezesa Firmy TriGranit – Sandora Demjana, Filantropa Krakowa A.D. 2007.

To również nie pierwszy gest skierowany przez Bonarkę do dzieci – już wcześniej były prowadzone różne działania – fundowane wakacje, paczki świąteczne. W tym roku, w ramach Akcji MOPS „Pomagamy Talentom”, BCC wsparła zdolne dzieci, nie mające środków na rozwijanie swoich talentów, fundując im stypendia.

O tym jak ważne są dzieci dla Bonarka City Center, mówią zrealizowane dotąd działania ze strony właścicieli, tj. TriGranit Holding Ltd. i IPR Ltd. Oto niektóre z nich:
• Wakacje dla dzieci z ubogich rodzin – 24 000 PLN – za pośrednictwem Stowarzyszenia „U Siemachy”
• Współfinansowanie zakupu busa dla Stowarzyszenia „U Siemachy” – 20 000 PLN
• Podarunki świąteczne w 2007 i 2008 roku dla dzieci z ubogich rodzin – 300 000 PLN
• Wakacyjna wymiana dzieci w 2007 roku – fundusze przekazane ze środków własnych przez Sandora Dejmana – 1 000 000 PLN
• Wyjazd 150 dzieci z Krakowa, na zaproszenie Fundacji Sandora Demjana, nad Balaton w 2008 i 2009 – ok 30 000 PLN
• wrzesień 2009 – przekazanie kwoty 24 000 PLN na rzecz organizowanej przez MOPS akcji „Pomagamy Talentom!”

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.