Instytucje finansowe mogą zaoszczędzić ponad 50 procent sieciowych kosztów operacyjnych – Portal PR - 24PR
Instytucje finansowe mogą zaoszczędzić ponad 50 procent sieciowych kosztów operacyjnych

31.12.2009 Kategoria: Finanse firmy. Autor: ipis

Większość instytucji finansowych w Polsce rozbudowuje i utrzymuje własną infrastrukturę sieciową Jednak zastąpienie jej usługami współdzielonymi może obniżyć całkowite koszty utrzymania infrastruktury informatycznej (TCO) o ponad połowę. Tak wynika z opublikowanego właśnie opracowania*, przygotowanego przez niezależną firmę badawczą Yankee Group na zlecenie BT.

Badanie wykazało, że już w pierwszym roku po wdrożeniu rozwiązania, instytucje finansowe mogą liczyć na zmniejszenie TCO o 51 procent.

Kryzys finansowy i gospodarczy zatrzymał wiele projektów IT i inwestycji, ale rynek finansowy wciąż wykazuje większe zainteresowanie inwestycjami technologicznymi niż jakikolwiek inny sektor. Przykładowo, 36 procent instytucji finansowych wydaje pieniądze na szybsze i bardziej niezawodne technologie sieciowe. Wszystko po to aby przetrzymać recesję (wnioski z opublikowanego w listopadzie 2009 r. raportu BT Global Services pt. „Road to Recovery”).

Badanie Yankee Group pokazuje, w jaki sposób wykorzystanie współdzielonych usług zarządzania ekstranetem – takich jak BT Radianz Shared Market Infrastructure – pomaga uniknąć problemów ze starzeniem się technologii, przyspieszyć tempo wchodzenia na rynek, poprawić zarządzanie ryzykiem i niezawodność sieci, a jednocześnie znacznie zmniejszyć koszty.

Agatha Poon, starszy analityk w Yankee Group, powiedziała: „Szefowie informatyki próbują znaleźć odpowiedź na błyskawiczną utratę wartości sprzęut, wymogi związane z obsługą systemów i gwałtowny wzrost kosztów utrzymania. Najwyższa pora, aby ocenić różne modele wdrażania technologii. Dlatego menedżerowie muszą zwrócić się w stronę rozwiązań, które rosną wraz z rozwojem firmy, zapewniają elastyczność działania i wydajność przy niższych kosztach.”

Jeden z przykładów opisuje hipotetyczną, nowojorską firmę świadczącej usługi finansowe, podłączoną do wielu aplikacji finansowych zarówno po stronie zaplecza, jak i w działach obsługi klienta. Opracowanie wykazało, że zastosowanie rozwiązania BT Radianz Shared Market Infrastructur umozliwia obniżenie rocznych, całkowitych kosztów samodzielnego utrzymania stosunkowo małej infrastruktury sieciowej z ponad 1 miliona do około 500 tysięcy dolarów.

Model TCO, stworzony przez Yankee Group na potrzeby tego projektu badawczego, uwzględnia wszystkie koszty zarządzania, wyposażenia, opłaty konserwacyjne, niezawodną łączność i powiązane wydatki, takie jak np. umowy SLA i sprawozdawczość. Umożliwia to rzetelne i kompletne porównanie samodzielnego utrzymania infrastruktury do współdzielonych usług zarządzania ekstranetem, takich jak BT Radianz Shared Market Infrastructure.

Andy Nicholson, wiceprezes BT ds. globalnych rynków bankowych i finansowych, powiedział: „Menedżerowie odpowiedzialni za technologię i informatykę szukają sposobów na uproszczenie infrastruktury i poprawę jej opłacalności w każdym obszarze działalności przedsiębiorstwa. Oczywiście nie może odbywać się to ze szkodą dla modelu biznesowego. Przykładem jest segment elektronicznego obrotu papierami wartościowymi, gdzie wymogi względem przepustowości sieci, jej niezawodności i bezpieczeństwa stale rosną.”

* Jest to zlecone badanie, zatytułowane „Managed Extranet Services Boost Performance and Lower Cost”, przeprowadzone przez Yankee Group w imieniu BT w październiku 2009 r.

BT

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.