Kupcy mają swoje święto – Portal PR - 24PR




Kupcy mają swoje święto

08.12.2009 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

P08 grudnia dla wielu z nas jest po prostu jednym z wielu dni przedświątecznej gorączki zakupowej. Jednak dla osób, które zza sklepowej lady pomagają nam spełnić marzenia najbliższych, ten dzień jest wyjątkowy. Dzień Kupca, to mało znane święto, o którym Warszawska Izba Przedsiębiorców pragnie nam wszystkim przypomnieć.

Tradycja tego święta sięga początków XX wieku. Jednak dopiero 8 grudnia 1937 r., podczas pielgrzymki polskich kupców na Jasną Górę, uroczyście ogłoszono, że będzie to Dzień Kupca Polskiego. Na przestrzeni lat nie zawsze udawało się je należycie świętować. Podczas wojny obchodzono je tylko dwa razy, po jej zakończeniu wznowiono tradycję, jednak w 1949 na długie lata władze PRL wykreśliły je z kalendarza. Dopiero po 1989 wraz ze zmianami ustrojowymi Dzień Kupca powrócił na stałe.

Warszawska Izba Przedsiębiorców (WIP) zrzeszając pod swoimi skrzydłami przedsiębiorców każdej profesji, posiada również bardzo liczną reprezentację kupców. Jednym z podstawowych celów Izby jest promocja najlepszych wzorców prowadzenia biznesu oraz najwyższych standardów etycznych. WIP chcąc docenić tych przedsiębiorców, którzy rzetelnie trzymają się tradycji bliskich również przedwojennym kupcom, co roku wyróżnia najlepszego z nich nagrodą poświęconą pamięci literackiego wzoru cnót kupieckich. Nagroda im. Wokulskiego, przyznawana jest osobom, które dochowują wierności dawnym zasadom kupiectwa i dbają o to aby klient opuszczający ich sklep był zawsze zadowolony. „Wręczając nagrodę im. Wokulskiego najlepszym warszawskim przedsiebiorcom, przede wszystkim chcemy pokazać, że ich starania zostają zauważone.” – mówi Waldemar Piórek, Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców. „Jednak w szerszym kontekście, chcemy przekazać wszystkim przedstawicielom kupieckiej profesji, że warto się wzorować na dobrych przykładach. Stosując się do kodeksu etycznego wyznawanego przez Wokulskiego, nadal można wiele osiągnąć.”

Jak co roku nagroda zostanie wręczona podczas Wielkiej Gali Warszawskiej Izby Przedsiębiorców. Tegoroczna uroczystość będzie miała wyjątkowy charakter, ze względu na 20-lecie istnienia WIP. Wielka Gala, która odbędzie się 19 grudnia, w hotelu Jan III Sobieski, w Warszawie będzie uświetnieniem tej rocznicy, ale przede wszystkim celebracją warszawskiej przedsiębiorczości. Gala jest jedyną w swoim rodzaju uroczystością podczas której przedstawiciele Warszawskiego
i Mazowieckiego biznesu mogą w przyjemnej atmosferze podzielić się swoimi doświadczeniami, oraz nawiązać nowe wartościowe kontakty.

Podczas Gali oprócz nagrody im. Wokulskiego wręczone zostaną również m.in. nagrody Wiktorii „Warszawskiego Znaku Jakości”, Wiktorii „Mazowieckiego Znaku Jakości” oraz ASY – nagrody w Rankingu Instytucji Finansowych.

Good One PR

Podobne wpisy:







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.