Legitymacje doradców podatkowych w nowej technologii – Portal PR - 24PR
Legitymacje doradców podatkowych w nowej technologii

20.12.2009 Kategoria: bankowość. Autor: admin

Krajowa Izba Doradców Podatkowych wprowadziła nową legitymację dla doradców podatkowych. Dokument z zapisanym w czipie podpisem elektronicznym został wykonany w innowacyjnej technologii PCP opracowanej przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.

Legitymacja doradcy podatkowego jest spersonalizowanym dokumentem ścisłego zarachowania, potwierdzającym przynależność osoby fizycznej do Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Każda legitymacja doradcy podatkowego zawiera mikroprocesor kryptograficzny, który może być, w rozumieniu ustawy o podpisie elektronicznym, bezpiecznym urządzeniem, miejscem na certyfikat kwalifikowany i odpowiednie oprogramowanie, jakie implementuje weń centrum certyfikacji.

Doradcy podatkowi są jedną z grup zawodowych, które mogą wykorzystać e-podpis nie tylko do osobistych rozliczeń z fiskusem, ale także do kontaktów z urzędem w imieniu klientów. Ponadto dzięki legitymacji mogą w łatwy sposób korzystać z e-deklaracji.

Producentem dokumentu jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., która jest również autorem i właścicielem technologii PCP, w której wykonano dokument. Nagradzana wielokrotnie i opatentowana przez PWPW technologia PCP zakłada powiązanie procesu personalizacji z procesem produkcji karty, w którym kolorowe zdjęcie zostaje umieszczone na jednej z warstw karty, a następnie zamknięte w strukturze całej karty. Takie rozwiązanie uniemożliwia fałszowanie dokumentu bez widocznych śladów ingerencji.

Więcej informacji na www.krdp.pl / zakładka Dla doradcy

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.