Microtek prezentuje skanery dla stomatologii – Portal PR - 24PR
Microtek prezentuje skanery dla stomatologii

11.12.2009 Kategoria: TECH. Autor: ipis

newsKraków, 10 grudnia 2009 roku — Medi-1200 oraz Medi-2200 to dwa nowe skanery medyczne dla stomatologii producenta Microtek, umożliwiające przekształcanie do postaci cyfrowej filmów analogowych (RTG). Dzięki temu wszystkie zdjęcia zębów można przechowywać w zasobach komputerowych, mając tym samym łatwiejszy i natychmiastowy do nich dostęp. Urządzenia pojawiają się na polskim rynku za sprawą dystrybutora Veracomp.

Microtek Medi-1200 to skaner stomatologiczny umożliwiający proste przekonwertowanie tradycyjnych filmów rentgenowskich do postaci cyfrowej. Urządzenie wyposażono w przycisk szybkiego skanowania – po jego naciśnięciu klisza stomatologiczna jest skanowana, a następnie jej cyfrowa wersja trafia do systemu komputerowego. Cały proces trwa mniej niż 30 sekund. Skaner posiada 16 bitową głębię skanowania, dzięki czemu wszystkie detale zeskanowanych zdjęć są doskonale widoczne zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach.

Medi-1200 wyposażono w specjalne, gotowe szablony pięciu rozmiarów filmów stosowanych w stomatologii: 0, 1, 2, 3 oraz 4. Powierzchnia skanowania wynosi 216 x 177 mm, wymiary skanera to 300 x 297 x 110 mm (długość/szerokość/wysokość), a waga – 4,4 kg. Urządzenie posiada port USB.

„O tym, jak przydatny może być skaner do klisz medycznych w gabinecie czy klinice stomatologicznej wiedzą najlepiej właściciele tych placówek. Bardzo często w miejscach tych wykonuje się w ciągu doby nawet kilkadziesiąt zdjęć rentgenowskich i pantomogaficznych, które z kolei trzeba gdzieś w odpowiednich warunkach przechowywać. Przekształcanie filmów RTG do postaci cyfrowej ma sporo zalet. Jest to na pewno oszczędność miejsca, gwarancja niepogorszonej jakości z upływem czasu, ale przede wszystkim możliwość natychmiastowego odszukania w systemie komputerowym zdjęć nawet sprzed wielu lat.” – mówi Adam Koźbiał, menedżer ds. medycyny cyfrowej, Veracomp SA.

Druga nowość Microtek – Medi-2200 – to zaawansowany skaner medyczny oferujący szerokie możliwości skanowania filmów stomatologicznych do postaci cyfrowych obrazów – od małych formatów, aż po zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne. Posiada trzy funkcjonalne przyciski, za pomocą których w szybkim czasie można zrealizować proces skanowania i przesłania cyfrowych obrazów w zdefiniowane miejsce. Na wysoką jakość przetworzonych zdjęć wpływ mają zastosowane parametry, m.in. 16 bitowa głębia skanowania czy gęstość optyczna wynosząca 4,0 Dmax.

Medi-2200 obsługuje stosowane w stomatologii formaty filmów: 0, 1, 2, 3 i 4, a także zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne. Wymiary skanera to 576 x 297 x 118 mm (długość/szerokość/wysokość), powierzchnia skanowania wynosi 203,2 x 304,8 mm, a waga – 6,4 kg. Urządzenie wyposażono w port USB.

Do Medi-1200 oraz Medi2200 można dokupić opcjonalne oprogramowanie, które pozwoli na szybkie i łatwe przenoszenie zeskanowanych zdjęć do szpitalnych systemów cyfrowej archiwizacji i dystrybucji obrazów medycznych PACS. Gwarancja na skanery wynosi 24 miesiące, Medi-1200 jest dostępny w cenie 1400 Euro netto (SRP), natomiast Medi-2200 kosztuje 3400 Euro netto (SRP). Urządzenia są dostępne w ofercie dystrybutora Veracomp.

###

Informacja o Veracomp SA
Veracomp jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych. Skupia się na sześciu obszarach technologicznych: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo, serwery i pamięci masowe, zarządzanie infrastrukturą IT, multimedia i peryferia. Realizuje strategię dystrybucji z wartością dodaną (VAD – Value Added Distributor). Oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, Veracomp prowadzi doradztwo techniczne, świadczy usługi, udziela konsultacji oraz oferuje pomoc marketingową i edukacyjną. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowowschodniej. W 2008 roku przychody Veracomp przekroczyły 277 milionów złotych. Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.veracomp.pl.

Informacja o Microtek
Microtek, który funkcjonuje na rynku od 1980 roku, może pochwalić się wydaniem na świat pierwszego skanera czarno-białych dokumentów w rozdzielczości 300dpi i pierwszego skanera USCB i SCI. Firma stworzyła kilkadziesiąt innowacji w zakresie przetwarzania obrazu (np. technologii E.D.I.T pozwalającej na skanowanie materiałów transparentnych bez zniekształceń typowych dla tego rodzaju skanów, technologii DCR umożliwiającej automatyczną kalibrację kolorów czy aplikacji ImageDeck do przechwytywania i przechowywania zeskanowanych materiałów). Z szeroką ofertą skanerów marki Microtek można zapoznać się pod adresem: http://www.microtek.com.

Veracomp

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.