MKS udostępnia najnowszą wersję swojego programu antywirusowego – Portal PR - 24PR
MKS udostępnia najnowszą wersję swojego programu antywirusowego

11.12.2009 Kategoria: Komputery. Autor: ipis

T6Wirusy komputerowe potrafią wyrządzić w krótkim czasie wiele szkód, jak chociażby kasowanie ważnych plików lub udostępnianie ważnych danych osobom niepożądanym. W odpowiedzi na te zagrożenia oraz na dynamiczny i ciągły rozwój aplikacji wirusowych, firma MKS udostępniła swoim użytkownikom najnowszą wersję programu MKS VIR. Build 582 dla systemów 32 bitowych, oraz 583 dla 64 bitowych, został wyposażony w nowe funkcje, mające zapewnić właścicielowi komputera najwyższy poziom bezpieczeństwa.

By lepiej chronić użytkowników, Build wyposażony został w napisane od podstaw wparcie dla plików typu .pst, będących archiwami programów pocztowych firmy Microsoft. Celem wprowadzenia unowocześnionego wsparcia jest dodatkowe zabezpieczenie poczty przed wciąż popularnymi wirusami przenoszącymi się za jej pośrednictwem, oraz szkodnikami które mogą się ukrywać w starszych wiadomościach. Od podstaw stworzono również ochronę dla plików .msi, będących plikami instalatora Windows, w których mogą ukrywać się szkodliwe programy, gwarantując dzięki temu większe bezpieczeństwo osobom korzystającym z MKS VIR.

„Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników jest wprowadzenie usprawnień dla plików spakowanych programem 7zip, który ciągle zyskuje popularność wśród programów służących do kompresji danych.” – mówi Mateusz Sell, Prezes Zarządu MKS. „Udoskonaliliśmy również skanowanie plików wykonywalnych skompresowanych aplikacją UPX. Dodatkowy nacisk położyliśmy na pliki spakowane w zły sposób, dzięki czemu znacząco zminimalizowano ryzyko wystąpienia błędu podczas skanowania archiwum.” – dodaje Mateusz Sell.

Najnowszy Build dostępny jest dla wszystkich użytkowników programu mks_vir 9.0 oraz dla osób korzystających z wersji demo, którą można pobrać ze strony producenta www.mks.com.pl. Jest to pierwsza z serii usprawnień, które poprzedzają planowane wydanie wersji 9.1 programu.

————————
MKS SP. z o.o jest polską firmą powstała w 1996 roku, zajmującą się produkcją i sprzedażą oprogramowania antywirusowego (program MKS_VIR), w ramach swojej działalności świadczy także pomoc techniczną dla użytkowników programu. MKS Sp z o.o. posiada od 20 grudnia 2001r. dokumenty potwierdzające wysoki poziom jakości wytwarzanego oprogramowania i usług. Otrzymany Certyfikat (przyznany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.) Systemu Zarządzania Jakością potwierdza zgodność z wymogami najnowszego wydania normy ISO 9001:2000.

CORE PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.