Tablica interaktywna w Szkołach dla młodzieży – Portal PR - 24PR
Tablica interaktywna w Szkołach dla młodzieży

01.12.2009 Kategoria: Nauka, Technologie. Autor: ipis

T1W dniu 25 listopada 2009 roku w Szkołach dla młodzieży Nova Centrum Edukacyjne odbyło się szkolenie instruktażowe dla kadry nauczycielskiej. Dotyczyło ono obsługi nowoczesnego środka dydaktycznego jakim jest tablica interaktywna Interwrite DualBoard.

Tablica interaktywna to bardzo atrakcyjne urządzenie dydaktyczne, ze względu na to, iż posiada funkcje, którymi nie dysponują inne środki np. wczytywanie notatek z tablicy do pamięci komputera, odtwarzanie filmów z możliwością wykonywania notatek bezpośrednio na pojedynczych kadrach, praca z aplikacjami komputerowymi na powierzchni tablicy. Dodatkowo tablica interaktywna Interwrite DualBoard, wykorzystująca komunikację bezprzewodową, umożliwia jednoczesną pracę dwóch osób.

Wykorzystując wymienione udogodnienia, ta nowoczesna pomoc dydaktyczna ułatwia łączenie tradycyjnego wykładu z prezentacją materiałów multimedialnych, jakimi dysponuje nauczyciel. Zajęcia z tablicą interaktywną mogą być realizowane na każdym poziomie edukacyjnym i na każdym przedmiocie.
Wysoka skuteczność edukacyjna jest rezultatem możliwości tworzenia osobistej, przedmiotowej, elektronicznej bazy materiałów dydaktycznych, modyfikacji wybranych elementów zajęć w trakcie ich trwania, a także łatwego przekształcania ich struktury, poprzez m.in. odwołanie się do wcześniejszych notatek (np. z poprzednich zajęciach), możliwości rozbudowy i atrakcyjnego wyjaśnienia trudniejszej partii materiału poprzez różnego rodzaju prezentacje dynamiczne i interaktywne.

Zorganizowane szkolenie pozwoliło zademonstrować nauczycielom naszej szkoły funkcje tablicy, sposoby jej wykorzystania. Ułatwiło to też nabycie umiejętności swobodnego wykorzystania narzędzi tablicy. Opanowali dzięki temu sprawne posługiwanie się tablicowym pisakiem i paletą narzędzi, precyzyjnie wykonując praktyczne zadania szkoleniowe.

Nauczyciele wypowiadają się bardzo entuzjastycznie na temat tablicy interaktywnej, chwaląc wszechstronność w wykorzystaniu jej do wspomagania zajęć szkolnych (także tych pozalekcyjnych). Już nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli wykorzystać ją w procesie nauczania.

Więcej informacji na www.nova.edu.pl

Flash PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.