Video CV – po raz pierwszy w Polsce! – Portal PR - 24PR
Video CV – po raz pierwszy w Polsce!

01.12.2009 Kategoria: Kariera. Autor: ipis

personelNowe technologie wkraczają już do niemal każdej dziedziny życia – również do procesu rekrutacji pracowników. Przyczyniła się do tego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Po raz pierwszy w Polsce w jednym z urzędów pracy został wprowadzony system VIDEOCV – stworzony przez Centrum Usług Informatycznych WSIiZ.

Napisanie dobrego CV może często przysporzyć osobie poszukującej pracy wielu kłopotów. Od tej pory przekazywanie danych potencjalnym pracodawcom stanie się dużo prostsze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania opracowała specjalny system, który umożliwia przygotowanie CV w formie krótkiego nagrania video. System VIDEO CV składa się z interaktywnego kiosku z kamerą, gdzie za pomocą ekranu dotykowego można nagrać swoją kilkuminutową prezentację. Następnie, po akceptacji dokonanej przez pracownika urzędu pracy, nagranie zostaje umieszczone na portalu, z którego mogą korzystać pracodawcy.

System stworzony przez WSIiZ to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Takie nowatorskie rozwiązanie nie tylko usprawni proces rekrutowania pracowników i umożliwi ich wstępną weryfikację. Możliwość nagrywania Video CV bezpośrednio w urzędzie pracy będzie dużym ułatwieniem dla osób bezrobotnych. Oprócz oszczędności czasu zapewni to potencjalnym pracodawcom z całego kraju szybki dostęp do bazy danych osób poszukujących pracy. Jako pierwsi z systemu VIDEO CV mogą korzystać mieszkańcy Tarnowa. Interaktywny kiosk pojawił się już w tamtejszym Urzędzie Pracy. Narzędzie stworzone przez Centrum Usług Informatycznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie cieszy się sporym zainteresowaniem. Lista urzędów pracy, które chcą wprowadzić to innowacyjne rozwiązanie ciągle rośnie.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.