100-milionowa opona w olsztyńskiej fabryce Michelin – Portal PR - 24PR
100-milionowa opona w olsztyńskiej fabryce Michelin

20.01.2010 Kategoria: MOTO. Autor: ipis

W fabryce opon Michelin w Olsztynie wyprodukowano 100-milionową oponę do samochodów osobowych. Jubileuszowa opona – MICHELIN Latitude HP Tour 215/70 – jest przeznaczona do samochodów osobowych z napędem na 4 koła.

Pierwszą oponę osobową wyprodukowano w Olsztyńskich Zakładach Opon Samochodowych w 1967 roku, czyli wtedy, kiedy została otwarta fabryka. Zamontowano ją w samochodzie marki „Warszawa”.

W 1995 r. większościowym udziałowcem olsztyńskiej fabryki została francuska firma Michelin – światowy lider branży oponiarskiej. Pierwsze opony pod marką Michelin wyprodukowano w 2001 roku.

Fabryka Opon w Olsztynie zatrudnia około 4 tysięcy osób. Zajmuje obszar prawie 200 hektarów. Jest największą fabryką opon w Polsce, zaś Michelin największym pracodawcą na Warmii i Mazurach.

Fabryka dysponuje najnowocześniejszymi maszynami
i rozwiązaniami technologicznymi dostępnymi na świecie. Produkowane są w niej opony osobowe wszystkich marek Michelin: Michelin, Kleber, BF Goodrich oraz Kormoran, a także opony ciężarowe i rolnicze oraz tkaniny kordowe i formy do produkcji opon. Czyni to z niej jedną z nielicznych fabryk oponiarskich na świecie, produkujących wszystkie typy opon.

Przy fabryce w Olsztynie działa Fundacja Rozwoju Michelin, która wspiera rozwój małych i średnich firm. Michelin Polska S.A. współpracuje z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Gama Opon MICHELIN Latitude HP Tour 215/70 jest fabrycznie montowana w samochodach Mitsubishi Outlander.

Michelin Polska S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.