Eliminacje Narciarskiego Pucharu Mazowsza zakończone – Portal PR - 24PR
Eliminacje Narciarskiego Pucharu Mazowsza zakończone

28.01.2010 Kategoria: Sport. Autor: ipis

W ostatni weekend w Krynicy-Zdrój odbyły się pierwsze eliminacje Narciarskiego Pucharu Mazowsza, zawodów organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Sportowe DeSki.

W pierwszej i drugiej eliminacji corocznego Narciarskiego Pucharu Mazowsza wzięło udział ponad 100 osób. To największa amatorska impreza narciarska dla mieszkańców województwa mazowieckiego.

Zawodnicy ścigali się w konkurencji slalom gigant na krynickiej Jaworzynie. W najmłodszej kategorii wiekowej (7-10 lat) na pierwszych miejscach plasowali się: Zosia Zdort i Marysia Strzeżek oraz Staś Wojtiuk i Franek Zatoński, wszyscy z WTS DeSki.

Wsród nieco starszych (11-14 lat), pierwsze miejsca należały do Moniki Oppeln-Bronikowskiej i Stasia Kubasiewicza.

W obu eliminacjach na najwyższym juniorskim (15-20 lat) podium stanęli Katarzyna Blauth i Antoni Kubasiewicz.

W kategorii senior (21-35 lat) najlepsze wyniki osiągnęli: Agata Ambroziewicz, Aleksandra Bulanda i Jan Wojtiuk, jeden z najpopularniejszych zawodników WTS DeSki.

W kategorii Masters (36-49 lat) najlepszy czas osiągnęli: Monika Blauth, Paweł Zaborowski, Tomasz Karczmarzyk, a w Grand Masters (50 lat i więcej) Jarosław Dedecjus i Ludwik Majlert, zawodnik WTS DeSki.

Tak, jak w poprzednich sezonach, planowane jest rozegranie czterech eliminacji. Dwie kolejne odbędą się 13 i 14 marca z Zakopanem. Zdobyte punkty będą zsumowane do końcowej klasyfikacji.
Warszawskie Towarzystwo Sportowe DeSki (WTS DeSki) organizuje NPM od 1998 roku. Szczegółowe informacje na temat wyników dostępne są na stronie www.deski.org
***
O Stowarzyszeniu DeSki
Warszawskie Towarzystwo Sportowe DeSki powstało w 1986 roku. Jego założycielami były osoby związane ze środowiskiem Akademickiego Klubu Narciarskiego Warszawa. Aktualnie klub posiada bogatą ofertę sportową, w tym sekcję narciarską, snowboardową, tenisa ziemnego i windsurfingową. Jest jednym z najważniejszych Klubów Sportowych w Polsce, a lista osiągnięć sportowych jego reprezentantów jest imponująca.
Zapraszamy na stronę www.deski.org

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.