Marka FINICOTIN wraz z wypalonym.pl dla Pawła – Portal PR - 24PR
Marka FINICOTIN wraz z wypalonym.pl dla Pawła

29.01.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Dzięki Internetowej akcji Bożydara, wspieranego przez firmę POLSKI LEK, producenta gumy FINICOTIN, Paweł Wyglądała jest o krok bliżej od oderwania się od łóżka. Przekazane pieniądze wykorzystane zostaną na zakup specjalistycznego wózka, który dzięki sterowaniu nadmuchowo-ssącemu umożliwi Pawłowi samodzielne poruszanie się.

W poniedziałek 25 stycznia Paweł Wyglądała z Gdańska miał niecodzienną wizytę. Przyjechał do niego Bożydar, inicjator internetowej akcji „Wypalony”, oraz Patrycja Nowakowska, przedstawiciel firmy POLSKI LEK, sponsora akcji. Wspólnie przekazali czek na 10 tysięcy złotych – efekt działań Internautów zgromadzonych wokół bloga Bożydara – „Wypalony” oraz jego fanstrony na Facebooku. Pieniądze wykorzystane zostaną na zakup specjalistycznego wózka, który dzięki sterowaniu nadmuchowo-ssącemu umożliwi Pawłowi samodzielne poruszanie się.

Akcja na blogu www.wypalony.pl trwała od października 2009 r. Bożydar podjął się rzucenia zgubnego nałogu palenia papierosów i opisania swoich doświadczeń związanych z tą decyzją. Równocześnie postanowił zorganizować akcję charytatywną, z której dochód został przeznaczony na pomoc dla Pawła Wyglądały z Gdańska, który od kilku lat cierpi na uszkodzenie obwodowego układu nerwowego i jest przykuty
do łóżka.

Internauci udzielali wsparcia na dwa sposoby: albo rejestrowali się na blogu #Wypalony i wspólnie z Bożydarem rzucali palenie, albo zostawali fanami #Wypalonego na portalu społecznościowym Facebook.

Akcja publicznego rzucania palenia zakończyła się w grudniu 2009 r. W styczniu 2010 czek oraz pamiątkowa tablica, upamiętniającą zaangażowanie Internatów w pomoc dla chorego – powędrował do Pawła Wyglądały.

Internauci nie tylko zwalczyli zgubny nałóg, jakim jest palenie, ale również pomogli wraz z marką FINICOTIN przybliżyć się Pawłowi Wyglądale do jego marzenia – oderwania się od łóżka.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.