Moda studniówkowa 2010 – Portal PR - 24PR
Moda studniówkowa 2010

04.01.2010 Kategoria: Moda. Autor: ipis

Jak każe tradycja, w styczniu oczy wszystkich tegorocznych maturzystek podnoszą się znad książek i zwracają w stronę magazynów modowych i wybiegów. Nic dziwnego, każda chce zabłysnąć na balu studniówkowym zachwycającym strojem. O tym, co dziś modne, a co już nie i jakie pułapki czyhają na dziewczyny przygotowujące się do balu mówią stylistki portalu modowego MagiaSzafy.pl

Studniówka to niewątpliwie szczególna chwila dla przyszłych maturzystów. Pierwszy w życiu bal, zgodnie z tradycją wyznacza sto dni do egzaminu dojrzałości. Kiedyś studniówka była balem szkolnym, bo właśnie w murach szkoły była organizowana, a partnerem do tańca był kolega z klasy. Dekorację sali gimnastycznej przygotowywali sami uczniowie, a młodsi koledzy z zazdrością nasłuchiwali dźwięków poloneza rozproszonych po szkolnych korytarzach w czasie prób.

Czasy się zmieniły – dziś studniówki organizowane są w salach balowych hoteli i restauracji. Na bal przyszła maturzystka może zaprosić dowolną osobę towarzyszącą – niekoniecznie będącą uczniem danej szkoły. Co pozostało niezmienne? Do balu dziewczyny przygotowują się skrupulatnie, już wiele miesięcy wcześniej, poszukując inspiracji modowych.

Kilka lat temu na parkietach królowały długie taftowe spódnice i opięte gorsety. Dziś przyszłe maturzystki doskonale czują się w krótszych sukienkach. Śledzą nowinki ze świata mody i na tegoroczny bal studniówkowy, idąc za radą stylistów, najchętniej wybiorą „małą czarną“. Wybór jest trafny – będzie ona zarazem dostojnie prezentować się podczas inauguracyjnego poloneza, jak i pozwoli na szaloną zabawę do rana w rytmach muzyki serwowanej przez dj-a. „To młode, radosne i śliczne dziewczyny. Aż przykro było patrzeć, gdy ubierały się na studniówkę w ciężkie, postarzające suknie. Ta moda na szczęście już przeminęła“ – cieszą się stylistki MagiiSzafy.pl.

Choć dzisiaj nie ma wymogu, by na studniówkę dziewczyny zakładały czarne spódnice za kolano i białe bluzki, pamiętajmy, że to wciąż bal szkolny. Aby strój był zarazem modny i stosowny, stylistki MagiiSzafy.pl proponują skromniejsze sukienki, w których topowe trendy są jedynie delikatnie zaakcentowane: „Cekiny królują w tym sezonie, ale pamiętajmy, że sukienka cała nimi obszyta, choć sprawdziła się w Sylwestra, z pewnością nie będzie stosowna na studniówce“.

Sukienki proponowane przez portal MagiaSzafy.pl na studniówkę to połączenie skromnego, dziewczęcego fasonu z modnymi detalami. Asymetryczna „mała czarna“ ozdobiona jest szykownymi falbanami i gustowną aplikacją z cekinów. Lekka dzianina, z której jest uszyta czyni ją szykowną propozycją dla młodej damy na tę wyjątkową noc. Nowoczesna, a zarazem niewyzywająca sukienka z połyskującej satyny to również idealna kreacja dla młodej dziewczyny wybierającej się na elegancką imprezę. To propozycje specjalnie wybrane przez nasze stylistki, wprost stworzone do podkreślania świeżej urody młodych kobiet. Do tego polecamy tak modne kopertówki, wzorzyste rajstopy i sztuczną biżuterię, których szeroki wybór posiadamy w swojej kolekcji.

Wszystkim tegorocznym maturzystkom życzymy wspaniałych kreacji studniówkowych, doskonałej zabawy i powodzenia na egzaminach, od których dzieli Was już tylko sto dni!

Milena Bieńkowska
Założycielka portalu MagiaSzafy.pl,
Specjalista ds. PR

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.