Nagroda Towarowej Giełdy Energii w Warszawie dla DM BOŚ – Portal PR - 24PR
Nagroda Towarowej Giełdy Energii w Warszawie dla DM BOŚ

27.01.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

Warszawa, 26 stycznia 2010 r. – Nagrodę Towarowej Giełdy Energii w Warszawie odebrał z rąk Prezesa TGE Grzegorza Onichimowskiego, Prezes Domu Maklerskiego BOŚ Radosław Olszewski.

„Jako dom maklerski specjalizujący się w obsłudze klientów indywidualnych jesteśmy znani przede wszystkim z działalności maklerskiej na giełdzie papierów wartościowych. Jednak poza podstawowym obszarem funkcjonowania Biura, od lat aktywnie działamy również na Towarowej Giełdzie Energii. Jest to dodatkowa działalność, dedykowana klientom instytucjonalnym, która jednocześnie wpisuje się w misję oraz uzupełnia ofertę całej Grupy Kapitałowej BOŚ – związanych z realizacją działań proekologicznych” – powiedział Radosław Olszewski, Prezes Zarządu DM BOŚ. „Z każdym rokiem stale poszerzamy ofertę Biura w zakresie Towarowej Giełdy Energii. W ostatnich latach obserwujemy również systematyczny wzrost obrotów na rynku praw majątkowych” – dodaje Olszewski.
Głównym obszarem działalności DM BOŚ w zakresie ochrony środowiska jest obrót prawami majątkowymi na Towarowej Giełdzie Energii. Biuro oferuje swoim klientom pośrednictwo w zawieraniu transakcji na Rynku Praw Majątkowych (RPM) oraz Rynku Uprawnień do Emisji (RUE) CO2. Transakcje na Rynku Praw Majątkowych wynikają z tzw. świadectw pochodzenia, tj. dokumentów potwierdzających, że energia elektryczna została wytworzona w źródle odnawialnym lub wysokosprawnej jednostce kogeneracyjnej. Obrót tymi prawami jest ważnym działaniem wspierającym stosowanie ekologicznych rozwiązań. Przyczynia się bowiem do wypełniania założeń krajowej i międzynarodowej polityki klimatycznej, w tym ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. jest jednym z najdłużej działających biur maklerskich w Polsce, istnieje na rynku od 15 lat. Posiada sieć 20 oddziałów na terenie całego kraju. Zatrudnia ponad 180 specjalistów rynku finansowego, w tym blisko 50 maklerów papierów wartościowych i 3 maklerów giełd towarowych. DM BOŚ jako pierwszy w Polsce uruchomił obsługę rachunków inwestycyjnych przez Internet. Obecnie serwis bossa.pl to jeden z najbardziej rozbudowanych serwisów inwestycyjnych, który w rankingu miesięcznika „Forbes” dwukrotnie został uznany za najlepszy tego typu serwis w Polsce.

DM BOŚ jest liderem rynku w obsłudze kontraktów terminowych. W 2009 r. został uhonorowany dwiema nagrodami Prezesa GPW – za największy udział w obrotach GPW
na rynku kontraktów terminowych oraz za największą aktywność animatora na tym rynku.
Od kilku lat DM BOŚ plasuje się czołówce najlepszych Biur maklerskich w Polsce (wg rankingu miesięcznika „Forbes” na podstawie badań SII). W kwietniu ubiegłego roku DM BOŚ został uznany również za najbardziej godną zaufania markę finansową w Polsce w kategorii domy maklerskie (w rankingu Gazety Finansowej). W listopadzie 2009 r. DM BOŚ, jako pierwszy na rynku bankowy dom maklerski, uruchomił platformę bossafx do obsługi transakcji na rynku FOREX.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.