Nagrody Dr. Rudolfa O. Baresa przyznane – Portal PR - 24PR
Nagrody Dr. Rudolfa O. Baresa przyznane

16.01.2010 Kategoria: Konkursy, zdrowie. Autor: ipis

Prestiżowa nagroda medyczna dla polskiego zespołu uczonych pod przewodnictwem profesora Tomasza Brzozowskiego w międzynarodowym konkursie o najlepszą pracę naukową z dziedziny gastroenterologii i hepatologii.

Ogłaszany od 2000 roku przez Spółkę PRO.MED.CS Praha a.s. konkurs dr. R.O. Baresa – założyciela i jej długoletniego dyrektora generalnego – ma na celu wsparcie rozwoju gastroenterologii. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 75 prac indywidualnych zespołowych, których autorami było ponad 100 naukowców z Europy Środkowej oraz Wschodniej, a także Środkowej Azji. Do finału zostały zakwalifikowane prace naukowe z Czech, Słowacji, Litwy, Polski i Rosji publikowane w latach 2007-2008. Warunkiem koniecznym akcesu było posiadanie publikacji w światowych periodykach medycznych z tzw. impact factor (IF).

Zwycięska praca zespołu profesora Tomasza Brzozowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego została opublikowana w roku 2008 na łamach Journal of Physiology and Pharmacology i szeroko demonstrowała mechanizm: zapalenie-wrzód. Publikacja otrzymała wysoki impact factor: 4,46. Opracowane wyniki skutecznie pomagają w rozpoznawaniu zmian śluzówki żołądka – szczególnie zaś w przypadku powstania owrzodzenia lub raka żołądka. Omawiany artykuł prezentuje również rozległą naukową pracę całego zespołu, który publikował kolejne wyniki badań związanych z tematem w innych międzynarodowych czasopismach medycznych.

Wartość nagrody: 19.000 euro jest rozdzielana pomiędzy trzy najlepsze prace.

PRO.MED.CS Praha a.s. wspiera rozwój gastroenterologii i hepatologii jako jeden z wiodących w CEE producentów leków przeznaczonych dla pacjentów z dolegliwościami żołądkowymi.

PRO.MED.CS Praha a.s. jest również producentem Proursanu® (kwas ursodeoksycholowy) powszechnie stosowanego w: pierwotnej żółciowej marskości wątroby, żółciowym zapaleniu błony śluzowej żołądka, u pacjentów przed i po zabiegu cholecystektomii i litotrypsji oraz w przypadku nieoperacyjnej kamicy żółciowej.

***
PRO.MED.CS Praha a.s. oferuje 40 preparatów leczniczych i suplementów diety w kilku postaciach. Spółka specjalizuje się
w trzech grupach chorób, do których należą: choroby układu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego i choroby układu mięśniowego. Pozostałe produkty z asortymentu służą do leczenia zaburzeń psychicznych, chorób bakteryjnych i wirusowych. Oprócz leków spółka PRO.MED.CS Praha a.s. produkuje także suplementy diety – m.in. witaminy, minerały oraz pierwiastki śladowe.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.