Nowa edycja programu Krok do Kariery – Portal PR - 24PR
Nowa edycja programu Krok do Kariery

13.01.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

Trwa nabór organizacji zainteresowanych udziałem w II edycji programu stażowego Krok do Kariery. Celem projektu jest to, aby staże były postrzegane jako pierwszy krok do kariery, który pozwoli młodym ludziom zweryfikować w praktyce ich umiejętności i kompetencje oraz stopniowo wdrożyć się do zawodu na stanowisku i w branży, która im odpowiada – mówi Aleksandra Nikodem, menedżer projektu.

Dla firm, które zdecydują się na przyjęcie kandydata, poszukujemy utalentowanych studentów i absolwentów, którzy świadomie kierują karierą i mogą wzbogacić kapitał intelektualny organizacji jako jej przyszli pracownicy. Selekcja kandydatów na staż opiera się na modelu kompetencji – fundator stażu określa opis stanowiska stażysty i profil kompetencji. Kandydaci proszeni są o rozwiązanie 40 pytaniowego testu kompetencji, sprawdzającego 8 najczęściej poszukiwanych przez pracodawców kompetencji oraz przygotowują case study.

Dzięki uczestnictwu w programie, firmy mają szansę na budowanie wizerunku jako odpowiedzialnego pracodawcy dbającego o rozwój młodych ludzi oraz mają możliwość zapewnienia sobie studentów o wysokich kwalifikacjach, dopasowanych do potrzeb stanowiska dzięki selekcji kandydatów opartej na modelu kompetencji.

Fundując staż w Programie, mieliśmy okazję poznać kilku wspaniałych stażystów, którzy pełni motywacji i chęci poznania nowych obszarów w doświadczeniu zawodowym, w czasie pełnionego stażu, byli cennym nabytkiem dla ENERGA-OPERATOR – mówi Roksana Adamczyk z Energa-Operator, uczestnik I edycji programu

W pierwszej edycji programu wzięło odbyło się blisko 60 staży w całej Polsce, szeroka promocja programu w mediach (prasa, radio, telewizja, internet) oraz obecność na najważniejszych targach i kilkudziesięciu uczelniach w Polsce zaowocował ponad 4000 osobami zarejestrowanymi w serwisie. Organizatorem programu jest Nowoczesna Firma. Partnerami II edycji Programu został m.in. Dziennik Gazeta Prawna oraz Profirma.

Nabór studentów do II edycja programu rusza od marca 2009 roku. Zapraszamy organizacje zainteresowane zgłaszaniem się do Programu na stronę internetową http://www.krokdokariery.pl/

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.