Sieci radiowe dla systemu monitoringu – Portal PR - 24PR
Sieci radiowe dla systemu monitoringu

07.01.2010 Kategoria: Technologie, Telekomunikacja. Autor: Anna Skiba

Sieci bezprzewodowe, szczególnie radiowe muszą spełnić bardzo rygorystyczne wymagania, żeby mogły pracować dla systemów monitoringu. Sieci radiowe powinny oferować niezbędną przepustowość, niewielkie opóźnienia w przesyłaniu pakietów oraz bardzo wysoką niezawodność.

Sieci radiowe – podstawowe wymagania

Wysoka jakość prezentowanego obrazu

Obraz przekazywany z kamer monitoringu powinien być bardzo wysokiej jakości co wymaga dużego strumienia danych. Szczególnie ważne jest to w sytuacji, gdy potrzebujemy funkcjonalności polegającej na identyfikacja twarzy lub tablic rejestracyjnych pojazdów. W momencie, gdy korzystamy z kamer obrotowych najistotniejszym dla nas parametrem powinny być jak najmniejsze opóźnienia transmisji, by zagwarantować płynne sterowanie ruchem kamery. Jest to niezbędne do np. śledzenia pojazdów będących w ruchu.

Niezawodność

Podstawowym parametrem systemów monitoringu powinna być ich niezawodność praktycznie w każdych warunkach. Należy tutaj brać pod uwagę, że od skuteczności jego funkcjonowania zależeć przecież może bezpieczeństwo życia i zdrowia ludzi oraz ich dobytku. Dlatego też sieci bezprzewodowe przeznaczone dla systemów monitoringu powinny być projektowane tak, by zapewnić redundancję (stworzenie duplikatów krytycznych elementów systemu).

Sieć komputerowe – przegląd technik transmisji danych

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione argumenty systemy monitoringu to jedno z największych wyzwań dla Integratorów sieci bezprzewodowych. Sieci bezprzewodowe muszą zapewnić niezbędne pasmo oraz minimalne czasy opóźnień transmisji.
Na potrzeby systemów monitoringu możemy również wykorzystać następujące rozwiązania bezprzewodowe i kablowe:

Anna Skiba
www.netiona.pl – Projekty i wdrożenia sieci bezprzewodowych,
www.cyberbajt.pl – Dostawa i dystrubucja urządzeń WLAN,
www.gdzienet.pl – Bezpłatna mapa zasięgu sieci bezprzewodowych,
www.optobridge.pl – Łącze optyczne OptoBridge

Podobne wpisy:

Tagi: , , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.