Site of the Day dla Yeti – Portal PR - 24PR
Site of the Day dla Yeti

13.01.2010 Kategoria: INTERNET, Marketing internetowy. Autor: ipis

Witryna internetowa www.skodayeti.pl została wyróżniona przez portal internetowy FWA (Favourite Website Awards) tytułem Site of the Day.
Strona prezentuje w bardzo atrakcyjny sposób najpiękniejsze miejsca w Europie, które można było odwiedzić podróżując Škodą Yeti. Dodatkowo podkreśla zalety i parametry techniczne tego uniwersalnego samochodu. W chwili powstania, platforma Škody Yeti obsługiwała jednocześnie interaktywny konkurs, w którym uczestnicy typowali na mapie lokalizację samochodu na jednym z 42 filmów.

Strona została przygotowana w technologii FLASH.

Arkadiusz Miłek – Kierownik Zespołu Produktu w Skoda Auto Polska S.A. o pomyśle powstania strony wypowiada się w samych superlatywach: „Model Yeti to dla Škody zupełnie nowy segment rynku, dlatego tak ważne było przygotowanie strony www.skodayeti.pl. Aby zachęcić internautów do odwiedzenia mikrostrony, firma Skoda Auto Polska S.A. jako pierwsza w Polsce wykorzystała w reklamie TV bezpośrednie odwołanie do wyszukiwarki Google, zachęcając internautów do wpisywania w okno wyszukiwarki hasła ‚wygraj Yeti’. Dzięki symultanicznemu wykorzystaniu tych dwóch mediów (TV i internet), udało się wzbudzić ogromne zainteresowanie naszym nowym modelem.” – dodaje Arkadiusz Miłek.

Rafał Górski, dyrektor kreatywny Change Connections, komentując prace nad stroną dodaje: „Przygotowanie strony było dla nas sporym wyzwaniem. Naszym zadaniem było przeprowadzenie angażującego, kilkutygodniowego konkursu. Jednocześnie zależało nam na pokazaniu wszechstronności Yeti, który znakomicie sprawdza się zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i terenowej. Dlatego postanowiliśmy wyruszyć Škodą Yeti w podróż po Europie.”

FWA nagradza najbardziej innowacyjne i najlepiej zaprojektowane serwisy www na świecie. Jego głównym celem jest promocja najnowszych trendów i osiągnięć w zakresie światowego web designu. W 2007 roku dziennik Chicago Tribune określił nagrody FWA mianem „internetowych Oscarów”. Portal FWA cieszy się zasłużoną popularnością na całym świecie. W maju 2009 roku została przekroczona granica 50 milionów odwiedzin na stronie.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.